KPP Nowy Tomyśl

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze kradną życie
Stop seksturystyce
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
OCHRONA PRAWNA POLICJANTÓW

Najczęściej czytane

 1. UDANA AKCJA NOWOTOMYSKICH POLICJANTÓW – ZABEZPIECZONO PONAD 7 KG NARKOTYKÓW ZA BLISKO ĆWIERĆ MILIONA ZŁOTYCH

  W nocy z 27/28 lipca br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego nowotomyskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Poznaniu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podczas transakcji narkotykowej. Zabezpieczono ponad 7 kg narkotyków o wartości blisko ćwierć miliona złotych !

 2. UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

  99 lat temu, 24 lipca 1919 r., Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ustawę o Policji Państwowej. W piątek 27 lipca br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyła się z tej okazji Uroczysta Zbiórka . "Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia" - to słowa roty ślubowania, które składa każdy policjant. Służba policyjna wymaga odwagi i wyjątkowego poświęcenia. Ten dzień to dla nowotomyskich policjantów, dzień podziękowań, odznaczeń i awansów. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele władz lokalnych, służb mundurowych, zaprzyjaźnionych instytucji oraz zaproszeni goście.

 3. CÓŻ TO BYŁ ZA MECZ ! - KOLEJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W ZBĄSZYNIU ZA NAMI !

  W piątek 13-go w Zbąszyńskim Centrum Sportu odbył się kolejny już turniej piłki nożnej. Zarówno pomysłodawcą jak i organizatorem był Komendant Komisariatu Policji w Zbąszyniu podkom. Arkadiusz Pelc. W tym roku najlepsi okazali się funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Nowym Tomyślu ! Gratulujemy !

 4. „WPŁAW PRZEZ KIEKRZ”

  W minioną sobotę na jeziorze Kierskim odbyły się XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu w ramach 51-go Międzynarodowego Maratonu Pływackiego „Wpław przez Kiekrz 2018”. Trzech funkcjonariuszy z nowotomyskiej komendy stanęło do rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

 5. Próbował uciec przed wymiarem sprawiedliwości

  W czwartek 12 lipca br. funkcjonariusze z Posterunku Policji w Lwówku udali się pod adres, w którym miał przebywać 35 letni mężczyzna, na którego został wydany nakaz doprowadzenia do Aresztu Śledczego za popełnienie przestępstwa kradzieży z włamaniem. Mężczyzna gdy tylko zorientował się, że do jego drzwi zapukali Policjanci, postanowił uciec… na dach.

 6. Nietrzeźwi kierujący plagą polskich dróg

  Tylko w ciągu zaledwie ostatnich kilku dniu na nowotomyskich drogach policjanci zatrzymali siedmiu nietrzeźwych kierujących oraz trzech kierujących znajdujących się pod działaniem środków odurzających. Mimo systematycznie przeprowadzanych akcji policyjnych ukierunkowanych na nietrzeźwych kierujących, na drogach w dalszym ciągu nie brakuje osób dla których alkohol nie stanowi żadnej przeszkody w kierowaniu pojazdem. Rosnące liczby nietrzeźwych na drogach są zatrważające.

 7. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. AKCJA "BEZPIECZNY PRZEJAZD"

  W czwartek 26 lipca br, Policjanci nowotomyskiej drogówki włączając się w kampanię społeczną „bezpieczny przejazd” przeprowadzili działania na przejazdach kolejowych. Funkcjonariusze w ramach akcji przypominali kierowcom o zasadach bezpieczeństwa jakimi należy się kierować, znajdując się na przejazdach kolejowych.

 9. UDAREMNIONA PRÓBA SAMOBÓJCZA

  Dzięki wnikliwości Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podkom. Tomasza Urbaniaka oraz podjęciu szybkich działań przez funkcjonariusza Komisariatu Policji w Zbąszyniu mł. asp. Artura Ratajczaka próba samobójcza 43 letniego mężczyzny zakończyła się fiaskiem.

 10. ROZMAWIALI O BEZPIECZEŃSTWIE

  W środę 27.06 br. w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu odbyło się spotkanie z przedstawicielami urzędów i instytucji działających na terenie powiatu nowotomyskiego poświęcone omówieniu zagadnienia bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym oraz wymianie informacji i wypracowania modelu wzajemnej współpracy.