KPP Nowy Tomyśl

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Dopalacze kradną życie
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
OCHRONA PRAWNA POLICJANTÓW
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. SPRAWNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW NA MIEJSCU POŻARU

  Nowotomyscy Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas pełnienia służby, zauważyli kłęby dymu unoszącego się nad blokami przy ul. 5go Stycznia w Opalenicy. Dzięki szybkiej reakcji Policjantów, żadna z osób nie ucierpiała w pożarze. Funkcjonariusze będąc pierwszymi na miejscu zdarzenia wyprowadzili ludzi, którzy znajdowali się wewnątrz płonącego budynku.

 2. POŻEGNANIA CZAS

  Po 25 latach służby, z mundurem żegna się asp. sztab. Tomasz Kurpisz. Po wieloletniej służbie odchodzi na zasłużoną emeryturę. Podczas uroczystego spotkania Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu insp. Jarosław Żurek oraz Z-ca Komendanta nadkom. Sławomir Wenderski, podziękowali policjantowi za rzetelną i pełną zaangażowania służbę.

 3. Nowa siedziba już gotowa !

  Od tygodnia możemy cieszyć się naszym nowym obiektem. Wszyscy funkcjonariusze oraz pracownicy nowotomyskiej komendy z niecierpliwością oczekiwali na otwarcie nowego budynku. Po upływie zaledwie dwóch lat oddano do użytku nową, spełniającą najnowsze standardy siedzibę, dzięki której znacznie poprawiły się warunki pracy policjantów i pracowników policji.

 4. ODZYSKALI SKRADZIONY SAMOCHÓD

  Nowotomyscy Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odzyskali skradzionego na terenie Niemiec Fiata 500. Wartość pojazdu to blisko 60 tysięcy złotych. 37-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty.

 5. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 6. Obchody Święta Policji

  100 lat temu, 24 lipca 1919 r., Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ustawę o Policji Państwowej. To data szczególna dla wszystkich policjantów i pracowników Policji - data święta polskiej Policji, a rok 2019 jest jubileuszowym - obchodzimy bowiem setną rocznicę powstania Policji Państwowej. W piątek 26 lipca br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyła się z tej okazji Uroczysta Zbiórka .

 7. Kolejny weekend – kolejne zatrzymane prawa jazdy !

  Policjanci z nowotomyskiej drogówki nie zwalniają tempa, a kierowcy w dalszym ciągu nie zwalniają prędkości. Dzięki skutecznej pracy nowotomyskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, kolejnych siedmiu kierowców straciło swoje prawo jazdy za brawurową jazdę.

 8. Policjanci będą sprawdzać oznakowanie posesji

  Prawidłowe i widoczne oznakowanie posesji jest sprawą bardzo istotną dla bezpieczeństwa mieszkańców. Często zdarza się, że pogotowie, straż pożarna czy policja szuka posesji przez kilka minut ponieważ właściciel czy też administrator nie dopełnił obowiązku umieszczenia numeru. W przypadku ratowania życia i zdrowia ludzkiego każda minuta ma znaczenie. Policjanci nowotomyskiej komendy przypominają właścicielom o obowiązku oznakowania posesji.

 9. „Wszystkich Świętych” zmiany w organizacji ruchu !

  Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku w pobliżu cmentarzy wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu. Zmiany te mają na celu ułatwienie dojazdu do nekropolii i zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych. Apelujemy o zwrócenie uwagi na oznakowania.

 10. PRĘDKOŚĆ - Kolejne osoby straciły prawo jazdy

  Bezpieczeństwo na drogach powiatu nowotomyskiego to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Przekonało się o tym aż 8 kierowców, którzy stracili prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.