Konkurs na komiks i spot "Dwie strony sieci" - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs na komiks i spot "Dwie strony sieci"

Data publikacji 31.01.2017

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w ramach realizacji programu profilaktycznego „Dwie strony sieci” ogłosił konkurs na komiks oraz spot o tematyce zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klasa VI) oraz gimnazjalnych (klasa I) województwa wielkopolskiego. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Celem konkursu jest uświadomienie młodym ludziom zagrożeń występujących w sieci oraz wyposażenie ich w nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania tym zagrożeniom, a także kształtowanie i umacniania postaw asertywnych wobec zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią oraz wzbudzanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

Konkurs jest dwuetapowy – organizowany na poziomie powiatowym i wojewódzkim. Na etapie powiatowym szkoły kierują prace konkursowe do właściwej miejscowo Komendy Miejskiej/Powiatowej Policji. W etapie wojewódzkim udział wezmą zwycięskie prace (po jednej z każdego powiatu).

Poniżej zamieszczamy regulaminy poszczególnych konkursów do pobrania oraz klip profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa w sieci.

 

Ładowanie odtwarzacza...