O bezpiecznych feriach z dziećmi w bibliotekach - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpiecznych feriach z dziećmi w bibliotekach

Data publikacji 01.02.2017

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu w ramach działań „Bezpieczne ferie 2017”, przeprowadzili wczoraj cykl spotkań z dziećmi, które okres ferii spędzają w miejscu swojego zamieszkania, a czas wolny wykorzystują m. in. na zajęciach prowadzonych przez lokalne biblioteki. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z charakterem pracy nowotomyskich policjantów. Była to również okazja przypomnieć młodym ludziom o bezpiecznych zachowaniach w różnych sytuacjach.

31 stycznia 2017 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu w ramach działań „Bezpieczne ferie 2017” przeprowadzili cykl spotkań edukacyjno-informujących z młodzieżą, która okres ferii spędza w miejscu swego zamieszkania, a czas wolny wykorzystują m. in. na zajęciach prowadzonych przez lokalne biblioteki. Tym razem spotkania odbyły się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu oraz Filii Biblioteki w Bukowcu.

Podczas wizyty dzieci w różnym wieku miały okazję zapoznać się z pracą policji, mogły z bliska zobaczyć środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek, czy pałki służbowej używanej przez funkcjonariuszy. Jednakże głównym celem było omówienie prawidłowego zachowania dzieci w różnych sytuacjach.  Przede wszystkim łodzi ludzie zapoznani zostali z zasadami prawidłowego poruszania się po drodze oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych w sytuacji, gdy poruszamy się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Na koniec spotkania wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a każdy z uczestników otrzymał drobny upominek w postaci elementów odblaskowych.