Policjanci na pikniku profilaktycznym w Zbąszyniu - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

gwiazda kpp

Policjanci na pikniku profilaktycznym w Zbąszyniu

Data publikacji 22.06.2017

Jak niebezpieczne mogą być używki w postaci alkoholu, narkotyków czy też dopalaczy, a także sprawa bezpieczeństwa nad wodą, to główny temat rozmów policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu z młodzieżą podczas plenerowych działań profilaktycznych nad jeziorem Błędno w Zbąszyniu. Działania zorganizowane zostały przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrośnicy oraz Gimnazjum w Zbąszyniu.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz Komisariatu Policji w Zbąszyniu, 19 czerwca 2017 roku uczestniczyli w pikniku profilaktycznym zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chrośnicy oraz Gimnazjum w Zbąszyniu.

 

Tego typu działania idealnie wpisywały się w kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”, która poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.). 

 

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r. 

 

Po części dotyczącej bezpieczeństwa na wodzie, funkcjonariusze przekazali słuchaczom całą garść dobrych rad, o których powinien pamiętać każdy, niezależnie od wieku, w trakcie letniego wypoczynku.

 

Na zakończenie policjanci przygotowali dla zgromadzonych osób pokaz policyjnego sprzętu. Przywiezione na spotkanie rekwizyty, chcieli dosłownie zobaczyć i dotknąć wszyscy. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak radiowóz. Był on dosłownie oblegany. Nie obyło się również bez przymierzenia policyjnej czapki, czy założenia przysłowiowego „żółwia”.