"Nowi" jednodniowi komendanci - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

gwiazda kpp

"Nowi" jednodniowi komendanci

Data publikacji 22.06.2017

Wczoraj w fotelu szefa nowotomyskich policjantów zasiadła dwójka jego nowych zastępców – Kacper Świtała oraz Julita Jaskulska uczniowie z 1 i 2 klasy służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącym im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy. Dzięki uzyskaniu najwyższej średniej  ocen na koniec roku szkolnego wywalczyli sobie możliwość zwiedzenia KPP w Nowym Tomyślu oraz zapoznania się z charakterem pracy w każdym z policyjnych pionów. Czekała na nich również moc atrakcji.

 

Przybyli uczniowie piastowanie swojego nowego stanowiska rozpoczęli w gabinecie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu kom. Sławomira Wenderskiego, gdzie wspólnie z Naczelnikami poszczególnych wydziałów uczestniczyli w codziennej porannej odprawie służbowej.

Tuż po odprawie przyszedł czas na wspólny wyjazd, na którym uczniowie mieli okazję zobaczyć, na czym polega służba patrolowa na drogach naszego powiatu. Specyfikę pracy w Wydziale Ruchu Drogowego oraz prezentacji siedziby nowotomyskiej drogówki przybliżył uczestnikom spotkania Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu st. asp. Marcin Piotrowski.

Kolejnym punktem wczorajszego spotkania była wizyta w Straży Miejskiej z Nowego Tomyśla, gdzie uczniowie uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z Arkadiuszem Wieczorkiem – Komendantem Straży Miejskiej w Nowym Tomyślu.

Zakończeniem dnia nowych komendantów była wizyta w jednostce Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu. Dzięki uprzejmości Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej asp. szt. Andrzeja Łacińskiego mieli oni okazję zwiedzić całą siedzibę nowotomyskiej Straży Pożarnej. Poznać jak wygląda codzienna praca strażaków i jak spędzają czas wolny pomiędzy akcjami ratującymi ludzkie życie.

Spotkali się także z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu st. kpt. mgr Markiem Kołdykiem, od którego usłyszeli gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.

Jednodniowi komendanci na zakończenie wizyty w komendzie stwierdzili, że warto było się przyłożyć do nauki, ponieważ dało  im to możliwość bliższego zapoznania się z pracą policjantów. Stwierdzili, że zupełnie inaczej sobie ją wyobrażali i  będą inaczej patrzeć na wiele aspektów związanych z funkcjonowaniem Policji jak i zadaniami wykonywanymi przez policjantów.

W tym miejscu z całą pewnością należy pamiętać i wspomnieć, że pierwsze tego typu działania, nagradzające uczniów za rok bardzo ciężkiej pracy w szkole, zostały wprowadzone w naszej jednostce za czasów, gdy Komendantem Powiatowym Policji w Nowym Tomyślu był mł. insp. Zbigniew Borowczyk. Od tamtej chwili przedsięwzięcie to jest pielęgnowane i kontynuowane każdego kolejnego roku.

Dlatego też w imieniu całej Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz uczniów klas służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącym im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opalenicy serdecznie Panu za to dziękujemy.