SZOK!!! Pijany wiózł swojego 2-letniego syna... - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

SZOK!!! Pijany wiózł swojego 2-letniego syna...

Data publikacji 10.07.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dzięki przeprowadzonej kontroli, być może zapobiegli tragedii, do której niewątpliwie mogło dojść na bardzo ruchliwej drodze krajowej nr 92. Zatrzymali bowiem nietrzeźwego kierowcę, który przewoził swojego 2-letniego syna. Strach pomyśleć do czego mogło dojść w wyniku nierozwagi i bezmyślności kierowcy. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduję karę 2 lat pozbawienia wolności za ten czyn.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, 9 lipca 2017 roku o godzinie 18:30,  na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Bolewice podjęli niecodzienną interwencję. To właśnie tutaj zatrzymali do kontroli drogowej osobowe Renault, którym podróżowały dwie osoby.

Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości oraz korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Tuż po zatrzymaniu funkcjonariusze nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli. Okazało się, że kierowca osobowego samochodu był kompletnie pijany. Po wyjściu z samochodu chwiał się na nogach, miał trudności z wykonywaniem prostych poleceń, a mówiąc bełkotał.

Na tylnym siedzeniu auta siedział jego syn  2-letni syn. Policjanci zbadali trzeźwość 42-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Alkomat wskazał stężenie blisko 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pijanemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Policjanci w białych czapkach zatrzymali jego prawo jazdy. Przed sądem odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.