Pasja, która przydaje się w codziennej służbie!! - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Pasja, która przydaje się w codziennej służbie!!

Data publikacji 06.11.2017

Starszy sierżant Łukasz Dzieniszewski – policjant wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu z pasją, trenuje sztuki walki. Służbę pełni w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym. W minioną sobotę wystartował na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Ju Jitsu odbywających się w Poznaniu.

Starszy sierżant Łukasz Dzieniszewski – policjant wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu z pasją, trenuje sztuki walki. Służbę pełni w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym. Sztukami walki pasjonuje się od kilku lat. Ulubiony styl walki to brazylijskie ju jitsu. Uprawiana przez niego dyscyplina z pewnością sprawiła, że nauczył się interpretować techniki sztuk walki na potrzeby służb mundurowych.

Pot, łzy, a czasami nawet krew pojawiająca się na codziennych treningach oraz ogrom czasu poświęcony przygotowaniom do kolejnych zawodów coraz częściej przynosi wymierne efekty. W minioną sobotę na Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Ju Jitsu odbywających się w Poznaniu, Łukasz, co prawda nie zdobył upragnionego medalu, lecz zebrał ważną lekcję z porażki, którą poniósł dopiero na walce ćwierćfinałowej.

Był to trzeci start naszego kolegi w tym roku. Pierwsze tegoroczne zawody na Mistrzostwach Polski Cavalcanti, w swojej kategorii zdobył I miejsce. Kilka tygodni później na turnieju Open Gi również ukończył na podium – tym razem zajmując trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy wytrwałości w swoich dalszych poczynaniach sportowych.