Nowotomyscy policjanci wyróżnieni "Kryształowymi gwiazdami" - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Nowotomyscy policjanci wyróżnieni "Kryształowymi gwiazdami"

Data publikacji 28.11.2017

„Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13. zostały wczoraj wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego.

Gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd” na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń dla wielkopolskich stróżów prawa. W tym roku to szczególne wyróżnienie wręczone zostało po raz trzynasty policjantkom i policjantom, którzy w trakcie codziennej służby, narażając swoje życie lub zdrowie przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę warunków życia drugiego człowieka. 

W tym roku Kryształową Gwiazdą wyróżniono 124 funkcjonariuszy. Liczba corocznych laureatów pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością.

Tegoroczna gala odbyła się 27 listopada w poznańskim Domu Żołnierza. Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów wyraził w pierwszej kolejności Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym wręczył funkcjonariuszom te wyjątkowe wyróżnienia.

W gronie zaproszonych gości, którzy dołączyli do gratulacji szefa wielkopolskich stróżów prawa, obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, urzędów i instytucji na co dzień współpracujących z wielkopolską Policją, a także przełożeni wyróżnionych policjantów.

W tym zaszczytnym gronie nie mogło również zabraknąć policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Tegoroczni nowotomyscy laureaci to:

asp. sztab. Paweł Stanisław WALENCIAK i sierż. sztab. Paulina PRZYBYŁ – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu - 17 grudnia 2016 roku udali się na interwencję domową do miejscowości, gdzie mężczyzna  w wyniku nieszczęśliwego wypadku miał wbity nóż w szyję. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do podjęcia czynności ratowniczych starając się zatamować krwawienie. Po ustabilizowaniu czynności życiowych mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia.

asp. sztab. Marek MADAJ – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu - 3 lutego 2017 roku, funkcjonariusz przejeżdżając przez Nowy Tomyśl zauważył kłęby dymu wydobywające się z wnętrza jednej z kamienic. Pomimo gęstego i dławiącego dymu policjant wszedł do środka. Wewnątrz podwórza leżał mężczyzna, który miał przygniecioną nogę wózkiem widłowym. Silnik tego pojazdy był włączony, a olej wylewał się na silnik powodując silne zadymienie, co w konsekwencji groziło zapaleniem. Policjant pomógł wyciągnąć mężczyznę. Następnie na miejsce dotarła karetka pogotowia, której przekazano poszkodowanego.  


 

Serdeczne gratulacje drodzy koledzy!!