Policjanci wręczyli "Szpikową paczkę" - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Policjanci wręczyli "Szpikową paczkę"

Data publikacji 22.12.2017

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wsparli akcję „Policyjnych Krewniaków” i stworzyli „Szpikową paczkę” dla osób chorych onkologicznie i ich rodzin.

Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku” organizuje świąteczną akcję pn. „Szpikowa paczka”. Akcja ma na celu wsparcie i pomoc chorym i ich rodzinom m. in. poprzez wręczenie paczek.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu „Policyjni Krewniacy” przyłączył się do „Szpikowej Paczki”  i zbiera dary w postaci chemicznych środków czystości, które przekaże przedstawicielom Fundacji.

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu insp. Jarosław Żurek postanowił wesprzeć akcję wielkopolskiej Policji i w nowotomyskiej Komendzie również zbierano chemiczne środki czystości. W przedsięwzięcie bardzo zaangażowali się policjanci i pracownicy cywilni ze wszystkich komórek organizacyjnych naszej jednostki. Dzięki ogromnej ofiarności funkcjonariuszy i pracowników udało się zebrać pokaźną „Szpikową paczkę”.

Wczorajszy dzień był dniem naprawdę szczególnym. Dlaczego? Otóż funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu własnoręcznie wręczyli „Szpikową paczkę” 15-letniej Marcelinie, chorej na białaczkę. Osobiste spotkanie z umundurowanymi policjantami w okresie przedświątecznym, rozmowa, wzajemne składanie życzeń oraz przekazanie paczki było dla 15-latki niesamowitym przeżyciem.