"Bezpieczna droga do celu" - długofalowe działania WRD - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

"Bezpieczna droga do celu" - długofalowe działania WRD

Data publikacji 09.01.2018

Informujemy, że od wczoraj na drogach powiatu nowotomyskiego prowadzone są działania prewencyjne „Bezpieczna droga do celu”, których koordynatorem jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Są to pierwsze i zarazem długofalowe działania tego typu w tym roku, ponieważ będą one prowadzone aż do końca lutego. Jedźmy wolniej...ale bezpiecznie dotrzyjmy do założonego przez nas celu!!!!!!

Działania prewencyjne są konieczne i potrzebne, by zmusić kierowców do określonych, bezpiecznych zachowań na drodze, a tym samym niejednokrotnie zapobiec tragicznym wypadkom drogowym. Stróże w białych czapkach będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców (w transporcie zbiorowym i indywidualnym) ale nie tylko. Pod lupę będą również umieszczeni pasażerowie kontrolowanych pojazdów.

Pamiętajmy jednak, że działania te jak sama nazwa mówi są prewencyjne, czyli prowadzone po to, aby zapobiec niechcianym sytuacjom na drodze. Dlatego też oprócz działań represyjnych, czyli nakładania mandatów za popełnione wykroczenia, policjanci będą edukować kierowców i pasażerów podczas codziennych kontroli drogowych. Z czego? Otóż przede wszystkim za zagadnień dotyczących obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych dla dzieci oraz powadze zagrożeń jakie niesie ze sobą rozproszenie uwagi kierowcy podczas kierowania przez niego pojazdem, w szczególności przez telefony komórkowe, czy obsługę nawigacji satelitarnej.