2 promile za kierownicą Fiata - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

2 promile za kierownicą Fiata

Data publikacji 15.01.2018

Walka z wiatrakami? Czy tak można określić sytuację na drogach powiatu nowotomyskiego. Praktycznie każdego dnia stróże prawa zatrzymują kierowców po tzw. kieliszku lub kierowców znajdujących się pod wpływem narkotyków. Ci nieodpowiedzialni kierowcy nie zdają sobie sprawy z tego jakim wielkim zagrożeniem są nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

Jeden kieliszek, tylko jedno piwo, bo było niedaleko do domu, bo nie wypadało odmówić, bo była impreza w gronie znajomych – tak często tłumaczą się nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów. Nie wiedzą o tym, że nawet niewielka dawka alkoholu w organizmie obniża koncentrację, refleks i spostrzegawczość. A taki kierowca jest ogromnym niebezpieczeństwem, nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych użytkowników drogi.

W miniony czwartek łupem policjantów z posterunku w Miedzichowie padł 45-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, który wsiadł za kierownicę swojej osobówki mając w organizmie 2 promile alkoholu.. Teraz oprócz utraty prawa jazdy, która stała się rzeczywistością, grozi mu wysoka kara grzywny oraz więzienia. Jak można to skomentować? Łagodnie – brak rozwagi, dosadnie – czysta głupota. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem są alkohol i narkotyki.  

Mimo wielu przeprowadzanych akcji policyjnych ukierunkowanych na nietrzeźwych nadal są kierowcy dla których alkohol lub narkotyki nie stanowią w kierowaniu żadnej przeszkody. Całe szczęście, że nie doszło do żadnego wypadku z udziałem pijanego kierowcy jednak jeżeli taka ilość pijanych będzie uczestniczyć w ruchu drogowym to wypadek jest tylko kwestią czasu.

Nowotomyska policja przypomina, że kierowanie jakimikolwiek pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna. Kierowco pamiętaj, wsiadanie za „kółko” po alkoholu to skrajna nieodpowiedzialność i czysta głupota. Takiego zachowania nie usprawiedliwia nic – ani to, że był to tylko jeden kieliszek czy jedno piwo. Ani to, że do domu było blisko, albo nie wypadało odmówić komuś jednego czy dwóch toastów. Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, kiedy wypił.