Słowo przemienione w czyn...! - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Słowo przemienione w czyn...!

Data publikacji 15.01.2018

Nadmierna prędkość, nieodpowiedzialność i brak wymaganego doświadczenia!! Być może chwilowe roztargnienie lub najzwyczajniej zmęczenie za kierownicą pojazdu? W minioną sobotę na drogach naszego powiatu doszło do dwóch poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z naszej strony, policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa, fakultatywnie zatrzymali kierowcą prawa jazdy.

Kilka minut po godzinie 12-tej w minioną sobotę do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wpłynęła informacja o groźnym zdarzeniu drogowym na drodze W-305 w rejonie miejscowości Paproć. Przybyli na miejscu policjanci szybko ustalili przebieg i okoliczności.

Okazało się, że 39-letnia kierująca Skodą Citigo na skrzyżowaniu drogi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu samochodowi osobowemu marki Fiat Linea, czym doprowadziła do zderzenia.

Kilka godzin później ten sam patrol nowotomyskiej drogówki został przekierowany na drogę W-307 w rejon miejscowości Porażyn, gdzie doszło do potrącenia pieszego przez samochód dostawczy.

Okazało się, że kierujący Fordem Transit, jadąc od strony Opalenicy nie zachował należytych środków ostrożności podczas wyprzedzania. Dodatkowo manewr ten podjął w miejscu, w którym był zakaz wyprzedzania. Pieszego z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala w Nowym Tomyślu, gdzie stwierdzono złamanie prawego przedramienia oraz i żeber z prawej strony.

Zarówno kierująca Skodą jak i kierujący Fordem, za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, stracili prawo jazdy, które zostało zatrzymane fakultatywnie przez policjantów ruchu drogowego.