Cykl spotkań z rodzicami pn. "Dopalacze niszczą życie" - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Cykl spotkań z rodzicami pn. "Dopalacze niszczą życie"

Data publikacji 22.01.2018

Nowotomyscy policjanci spotkali się w ubiegłym tygodniu z rodzicami uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Urbanowie oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi w Nowym Tomyślu, gdzie rozmawiali z nimi o problematyce dotyczącej narkotyków i dopalaczy. Podczas wizyty funkcjonariusze zaprezentowali walizkę narkotykową zawierającą atrapy narkotyków.

16 i 17 stycznia 2018 roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu spotkali się z rodzicami, których dzieci uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Urbanowie i Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra K. Hołogi w Nowym Tomyślu. Tam wspólnie z terapeutą uzależnień p. Grzegorzem Nawrotem z Gminnego Punktu Konsultacyjnego przeprowadzone zostało szkolenie.

Dotyczyło ono negatywnych skutków zdrowotnych, społecznych i prawnych sięgania po narkotyki i dopalacze przez młodzież. Wskazywano rodzicom jakie zachowania bądź sygnały mogą świadczyć o tym, ze dziecko miało kontakt z taką substancją. Gdzie się zwrócić w takiej sytuacji o pomoc oraz jak powinny wyglądać relacji rodzic-dziecko, by zminimalizować zagrożenie sięgania przez dzieci po narkotyki.

W zajęciach wykorzystano specjalną walizkę narkotykową zawierającą atrapy narkotyków i dopalaczy oraz sprzęt służący do przechowywania i zażywania powyższych substancji.