Kilka słów o przepisach ruchu drogowego obowiązujących w Polsce. - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Kilka słów o przepisach ruchu drogowego obowiązujących w Polsce.

Data publikacji 01.02.2018

Nowotomyscy policjanci we wtorek uczestniczyli w nietypowych zajęciach zorganizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu, w trakcie których przybliżyli grupie obywateli z Ukrainy podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego. Jak się okazało spotkanie to było bardzo potrzebne i z pewnością będzie dalej kontynuowane.

W miniony wtorek 30 stycznia 2018 roku, nowotomyscy policjanci uczestniczyli w dość nietypowym spotkaniu z grupą obywateli Ukrainy. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu w ramach „Pogotowia Językowego” ukierunkowanego na naukę obcokrajowców języka polskiego oraz obyczajów kulturowych funkcjonujących w naszym kraju.

Funkcjonariusze przybliżyli uczestnikom przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu pieszych i rowerzystów. Wyjaśnili również zasady odpowiedzialności za wykroczenia w ruchu drogowym oraz zwrócili uwagę na ryzykowne zachowania uczestników ruchu drogowego, a także informowano o obowiązku poruszania się z elementami odblaskowymi po zmroku w terenie niezabudowanym.

Bardzo ważnym punktem spotkania było omówienie spraw związanych z funkcjonowaniem polskiej Policji. Grupa ukraińców dowiedziała się jak zachować się właściwie w przypadku legitymowania przez funkcjonariuszy bądź kiedy staną się ofiarą lub świadkiem jakiegoś przestępstwa.