ZWYCIĘSTWO NOWOTOMYSKIEGO POLICJANTA W ZAWODACH WĘDKARSKICH

Data publikacji 28.03.2018

25 marca br. z okazji Dnia Wędkarza, odbyły się na rzece Dojca w Wolsztynie otwarte zawody wędkarskie, w których I miejsce zajął z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu asp. szt. Marek Madaj.

Dzień Wędkarza ustanowiony został 19 marca 2007 roku przez Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW, dla upamiętnienia powstania Polskiego Związku Wędkarskiego (19 marca 1950 roku) i jest to święto nie tylko dla wędkarzy. W przekonaniu delegatów Zjazdu, a także wędkarzy, jest przede wszystkim świętem wiosny, budzącej się do życia przyrody i czystego środowiska, w którym wędkarze pragną żyć i wędkować.

Z tej okazji koło PZW Wolsztyn 1, zorganizowało w dniu 25 marca br. na rzece Dojca w Wolsztynie otwarte zawody wędkarskie. Do zawodów przystąpiło 22 uczestników, wśród których nie zabrakło funkcjonariusza nowotomyskiej Komendy asp. szt. Marka Madaja, którego wielką pasją jest wędkarstwo. Zawody odbyły przy bardzo ładnej wiosennej pogodzie co sprzyjało połowom, o czym może świadczyć ilość złowionych ryb. Mianowicie wszyscy zawodnicy złowili łącznie ponad 88 kg, co dało średnio ponad 4 kg ryb na zawodnika. Po trzy i półgodzinnej rywalizacji każdy z uczestników miał się czym pochwalić i przedstawił komisji sędziowskiej do zważenia swoją zdobycz . Ostatecznie w klasyfikacji na pierwszym miejscu "zameldował " się nasz kolega Marek z wynikiem aż 9,180 kg, drugie miejsce zajął Stanisław Maraszek, natomiast trzecie miejsce należało do Eugeniusza Potworowskiego z wynikiem 7,860. Biorąc pod uwagę wynik naszego kolegi oraz wielkość złowionych prze niego ryb (gdzie średnia masa jednej sztuki wynosiła około 10 gram) oznaczało to, iż łowił on około 4-5 ryb na minutę! Gratulacje.

Po zawodach odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek oraz wręczenie pucharów przez prezesa koła Stanisława Maraszka, który złożył również wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.