Podsumowanie działań pn. PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Podsumowanie działań pn. PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI

Data publikacji 09.07.2018

W niedzielę 8 lipca br. w godzinach 16:00 - 20:00 funkcjonariusze na terenie całego województwa wielkopolskiego przeprowadzili działania pn. "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", w ramach których szczególną uwagę zwracali na kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkość. Na terenie powiatu nowotomyskiego funkcjonariusze ujawnili blisko 50 wykroczeń w tym 35 polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podsumowali działania "Prędkość - Zero Tolerancji".  W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili 60 kontroli drogowych i ujawnili 35 kierujących, którzy nie zastosowali się do ograniczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli na kierujących mandaty karne.

Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.