„WPŁAW PRZEZ KIEKRZ”

Data publikacji 12.07.2018

W minioną sobotę na jeziorze Kierskim odbyły się XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu w ramach 51-go Międzynarodowego Maratonu Pływackiego „Wpław przez Kiekrz 2018”. Trzech funkcjonariuszy z nowotomyskiej komendy stanęło do rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

7 lipca br. nad jeziorem w Kiekrzu odbyła się kolejna edycja najstarszego maratonu pływackiego w Polsce pn. „Wpław przez Kiekrz” , który został zorganizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe woj. wielkopolskiego, w ramach którego od 16 lat rozgrywają się Międzynarodowe Mistrzostwa Policjantów w Pływaniu Długodystansowym. Uczestnicy mieli przed sobą do pokonania 3 kilometrowy dystans. Wśród nowotomyskich Policjantów nie zabrakło miłośników pływania. Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu reprezentował st sierż. Konrad Michalik, mł. asp. Paweł Knapik, asp. Łukasz Parniewicz oraz emerytowany policjant Sebastian Mazur, który stanął na podium zajmując II miejsce w swojej kategorii.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że tak liczne grono reprezentowało naszą jednostkę.