AKCJA "BEZPIECZNY PRZEJAZD" - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

AKCJA "BEZPIECZNY PRZEJAZD"

Data publikacji 30.07.2018

W czwartek 26 lipca br, Policjanci nowotomyskiej drogówki włączając się w kampanię społeczną „bezpieczny przejazd” przeprowadzili działania na przejazdach kolejowych. Funkcjonariusze w ramach akcji przypominali kierowcom o zasadach bezpieczeństwa jakimi należy się kierować, znajdując się na przejazdach kolejowych.

Akcja polegała na kontroli bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowych przez kierowców, pieszych i rowerzystów. Zwracano uwagę na stopień respektowania przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Szczególna uwaga mundurowych  zwrócona była  tego dnia na przejeżdżanie lub przechodzenie przez przejazd w momencie opuszczania i podnoszenia rogatek.

Najczęstszą przyczyną wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest właśnie nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami przejazdów to główne grzechy kierowców samochodów. Tak samo zachowują się piesi i rowerzyści.Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.