UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

Data publikacji 30.07.2018

99 lat temu, 24 lipca 1919 r., Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ustawę o Policji Państwowej. W piątek 27 lipca br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbyła się z tej okazji Uroczysta Zbiórka . "Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia" - to słowa roty ślubowania, które składa każdy policjant. Służba policyjna wymaga odwagi i wyjątkowego poświęcenia. Ten dzień to dla nowotomyskich policjantów, dzień podziękowań, odznaczeń i awansów. W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawiciele władz lokalnych, służb mundurowych, zaprzyjaźnionych instytucji oraz zaproszeni goście.

Jak co roku obchody święta nowotomyskich policjantów odbyły się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu. Dowódca uroczystości podinsp. Sławomir Mikułko złożył meldunek na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu insp. Jarosława Żurka o gotowości policjantów do rozpoczęcia uroczystej zbiórki z okazji Święta Policji.

W tym jakże szczególnym dla nas dniu swoją obecnością zaszczycili nas m.in przedstawiciele  władz samorządowych powiatu nowotomyskiego, służb mundurowych, zaprzyjaźnionych instytucji oraz zaproszeni goście.

Na początku uroczystości głos zabrał  Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu insp. Jarosław Żurek, który po krótkiej historii naszej formacji, podkreślił znaczenie służby jaką na co dzień pełnią nowotomyscy policjanci. W wystąpieniu nie zabrakło również słów wdzięczności skierowanych do jego podopiecznych za profesjonalną, rzetelną i pełną wyrzeczeń  służbę. Słowa podziękowania skierowano również do rodzin i najbliższych funkcjonariuszy, którzy na co dzień są dla nich ogromnym oparciem w pełnieniu tak trudnej i ważnej służby.

Na uroczystości padły również słowa uznania za trud codziennej służby oraz serdeczne życzenia ze strony zaproszonych gości, które to złożyli na ręce Pana Komendanta. Przedstawiciele władz dziękowali wszystkim Policjantom i pracownikom policji za ciężką służbę i życzyli, aby była ona dla nich źródłem dumy i honoru. Życzyli też, aby mogli cieszyć się rosnącym zaufaniem społecznym – wyznacznikiem ich pracy. I wreszcie by każdy dzień kojarzył się im z wyzwaniem, niesieniem pomocy innym,  a nie smutną powinnością. Święto Policji to nie tylko czas podziękowań, życzeń czy podsumowań, ale także czas awansów i wręczeni medali. Czas pełen refleksji i dumy z bycia Policjantem.