Aktualności

OSTATNI WEEKEND WAKACJI 2018 – WZMOŻONE DZIAŁANIA POLICJI NA DROGACH

Data publikacji 28.08.2018

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku stanie pod znakiem powrotów z wypoczynku. W dniach 31.08 – 02.09 br. na terenie całego województwa wielkopolskiego przeprowadzone zostaną działania krajowe pn. ”Ostatni weekend wakacji”. W okresie tym kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. W dniach od 31.08 do 02.09 br. funkcjonariusze na terenie całego województwa wielkopolskiego będą prowadzili wzmożone kontrole drogowe nie tylko na głównych trasach wyjazdowych z miejscowości turystycznych, ale także w tych miejscach, które są wyjątkowo niebezpieczne. Ze szczególną uwagą będą sprawdzać między innymi stan trzeźwości kierujących, a także stosowanie się do znaków drogowych oraz ograniczeń prędkości.

Pamiętajmy również o tym, że przed wyruszeniem w drogę należy zadbać o stan techniczny naszego samochodu. Nie zapominajmy także o tym, że dłuższą jazdę należy odpowiednio zaplanować. Złym pomysłem jest pokonywanie kilkuset kilometrowego dystansu naraz. Długa jazda męczy kierowcę, sprawia, że jego koncentracja spada.

Apelujemy do wszystkich powracających z wakacji o rozsądek podczas jazdy, bo tylko on jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do celu.