Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa - Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie

Data publikacji 09.10.2018

6 października 2018 roku, w Lublińcu woj. śląskie odbył się 22 Bieg o Nóż Komandosa, zorganizowany przez Wojskowy Klubu Biegacza „Meta”. Wśród przedstawicieli służb mundurowych zobaczyć mogliśmy jednego z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu asp. Michała Nowaka, który poraz kolejny zmierzył się z tą niezwykle trudną i wymagającą trasą.

6 października 2018 roku, na terenie dzielnicy Kokotek w Lublińcu woj. śląskie, Wojskowy Klubu Biegacza „Meta” zaprosił fanatyków biegania do udziału w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Crossie, rozgrywanych podczas 22. Biegu o Nóż Komandosa.

Na starcie biegu stanęło ok. 500 zawodników - przedstawicieli służb mundurowych. Zawodnicy- kobiety i mężczyźni-wystartowali z polany równo o godz. 12. Mężczyźni mieli do pokonania dystans 10 km, a kobiety dystans 5 km. Do rywalizacji przystąpili też m.in. generał dywizji Wojska Polskiego Roman Polko i generał brygady Wojska Polskiego Jerzy Gut. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć i naszego mundurowego przedstawiciela, aspiranta Michała Nowaka. Trudną 10 kilometrową trasę, z podbiegami, w terenie leśnym i piaszczystym Michał, pokonał w czasie 00:53:50 i zajął 18 miejsce wśród 56 policjantów z całego kraju, a w klasyfikacji ogólnej był 144 na mecie.