CYKL SPOTKAŃ Z NAJMŁODSZYMI - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

CYKL SPOTKAŃ Z NAJMŁODSZYMI

Data publikacji 12.10.2018

Wraz z początkiem roku szkolnego, ruszył cykl spotkań z najmłodszymi. Policjanci odwiedzili do tej pory blisko 20 przedszkoli, mieszczących się na terenie powiatu nowotyskiego, a wszystko po to, aby przekazać naszym pociechom wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Zarówno Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jak i Funkcjonariusze pełniący służbę na Komisariatach i Posterunkach Policji, zaangażowali się w spotkania z najmłodszymi, aby przekazać im jakże cenną wiedzę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze. Od początku roku Policjanci odwiedzili blisko 20 przedszkoli, mieszczących się na terenie całego powiatu. Policjanci gościli między innymi w przedszkolach w Nowym Tomyślu, Bukowcu, Zbąszyniu, Zębowie, Łomnicy, Strzyżewie, Perzynach, Nowej Wsi Zbąskiej, Przyprostyni, Stefanowie, Brodach czy Dakowach Mokrych.

W spotkaniach uczestniczyli Ci najmłodsi, którzy po raz pierwszy mieli okazję spotkać się z Policjantami oraz Ci trochę starsi, którym policyjny mundur nie jest już obcy. Przekazywanie wiedzy od najmłodszych lat jak i jej utrwalanie przez okres dorastania jest niezwykle ważny, jak nie najważniejszy, gdyż to właśnie ta wiedza będzie rzutować w ich przyszłości i będzie mieć wpływ na ich dorosłe życie – bezpieczne życie.

My Policjanci czy Nauczyciele mamy tylko częściowy wpływ na to, jak nasze pociechy będą zachowywać się na drodze. Pamiętajmy, że przechodząc na czerwonym świetle czy w miejscu niedozwolonym, burzymy cały nakład pracy włożony w ich edukację. My przekazujemy im niezbędną wiedzę, ale to Wy Rodzice, opiekunowie – dajecie przykład. To Wy jesteście ich bohaterami życia codziennego, to z Was będą brać przykład i Was będą naśladować. Zatroszczmy się wspólnie o bezpieczeństwo tych, którzy są dla nas najdrożsi.

Zaangażowanie dzieci podczas spotkań, ale przede wszystkim ich uśmiech, ich gorące podziękowania sprawiają, iż wierzymy, że to co robimy ma sens. Daję nam siłę i radość na resztę dnia.

 

sież. szt. Joanna Jerzewska