UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE REMONTU KOMISARIATU POLICJI W ZBĄSZYNIU - Aktualności - KPP Nowy Tomyśl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE REMONTU KOMISARIATU POLICJI W ZBĄSZYNIU

Data publikacji 15.10.2018

W czwartek 11 października br. nastąpiło uroczyste zakończenie remontu Komisariatu Policji w Zbąszyniu. Po kilku miesiącach prac nad budynkiem, udało się stworzyć funkcjonalne i przyjazne warunki służby i pracy, a także dorównano nowoczesnym standardom i wymogom w zakresie kompleksowej obsługi obywateli. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W dniu 11 października br. po miesiącach oczekiwań, nastąpiło uroczyste otwarcie Komisariatu Policji w Zbąszyniu. W uroczystości udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu insp. Jarosław Żurek, Komendant Komisariatu Policji w Zbąszyniu podkom. Arkadiusz Pelc oraz Kierownik Posterunku Policji w Miedzichowie asp. Łukasz Parniewicz. Wśród zaproszonych gości obecni byli podinsp. Robert Frąckowiak Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów KWP w Poznaniu, podinsp. Maciej Słupiński Naczelnik Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Poznaniu oraz Marek Stefaniak inżynier nadzoru budowlanego KWP w Poznaniu. Na uroczystości nie mogło zabraknąć również Burmistrza Zbąszynia Tomasza Kurasińskiego.

Warto przypomnieć, że remont jednostki rozpoczął się w ubiegłym roku, gdzie w pierwszej kolejności zmodernizowano i wyremontowano wnętrze budynku. Ponadto doposażono w nowe meble oraz sprzęt informatyczny. W bieżącym roku Komisariat przeszedł gruntowny remont na zewnątrz. Docieplono budynek, położono strukturę oraz zmodernizowano wejście do budynku. Całość inwestycji sfinansowana została ze środków KWP w Poznaniu przy wsparciu miejscowego samorządu.

Dzięki modernizacji budynku, Komisariat Policji w Zbąszyniu stał się miejscem bardziej funkcjonalnym i przyjaznym, miejscem w którym warunki służby i pracy zaczęły odpowiadać podstawowym normom.