Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próba pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej !

Data publikacji 17.10.2018

Wczoraj, 16 października, w całej Polsce w samo południe przez pół godziny podejmowaliśmy próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, już po raz kolejny włączyli się do uczestnictwa w tym niezwykłym przedsięwzięciu !

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zorganizowała kolejne bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Policjanci z nowotomyskiej Komendy przyłączyli się już po raz trzeci do wspólnego bicia rekordu, zorganizowanego na terenie Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu. W tym jakże ważnym przedsięwzięciu nie mogło również zabraknąć Pyrka, przyjaciela wszystkich dzieci, który razem z nimi dzielnie walczył o ustanowienie nowego rekordu !