Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komenda Policji w Nowym Tomyślu – jednym z przystanków „Rajdu Niepodległości”.

Data publikacji 16.11.2018

W Setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu przygotował „Rajd Niepodległości”. Podczas rajdu uczniowie mieli do wykonania zadania związane z historią naszego miasta. Jednym z miejsc, które odwiedzili była nowotomyska Komenda Policji.

Dla uczczenia tak ważnego wydarzenia jakim była Setna Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu przygotował okolicznościowy program artystyczny, połączony z prelekcją Doktora Zdzisława Kościańskiego, Przewodniczącego Komisji Historycznej i Archiwalnej Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

Jak co roku zespół organizacyjny przygotował też „Rajd Niepodległości”. Poszczególne klasy miały do wykonania zadania związane z historią naszego miasta. Grupa uczniów z klasy ILO3, odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu, gdzie poprzez przygotowane zadania, mieli możliwość zapoznania się z charakterystyką nowotomyskiej policji okresu międzywojennego. Młodzież dowiedziała się między innymi czym jeździli policjanci, jaką posiadali broń oraz jak wielu z nich zginęło podczas II Wojny Światowej.