Nie bądźmy obojętni - pomóżmy bezdomnym - Bezdomni - KPP Nowy Tomyśl

Nie bądźmy obojętni - pomóżmy bezdomnym

dsc01333_kopiowanieW związku z tym, że coraz to większymi krokami zbliża się zima, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu wspólnie ze Strażą Miejską z Nowego Tomyśla oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej z Nowego Tomyśla przeprowadziła dzisiaj działania ukierunkowane na osoby bezdomne. Coraz cięższe i bardziej srogie warunki atmosferyczne stanowią zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale także dla ich życia. Funkcjonariusze przekonywali napotkane osoby do przyjęcia pomocy i skorzystania z możliwości noclegu w specjalnych placówkach znajdujących się w całej Polsce.

 

Dobrze wiemy, że trudne warunki atmosferyczne podczas jesieni oraz zimy mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych. Złudnie dobra pogoda występująca w dzień bardzo szybko zamienia się w niebezpieczny dla życia ziąb podczas nocy, która jesienią i zimą zapada niezwykle szybko. To właśnie osoby bezdomne mogą być najbardziej narażone na wyziębienie organizmu, a co za tym idzie na śmierć.

Dlatego też, jak w poprzednich latach, policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu patrolując ulice kontrolują dworce, klatki schodowe, opuszczone budynki czy altanki na działkach ogrodowych czyli wszystkie te miejsca, gdzie bezdomni mogą się próbować chronić przed zimnym wiatrem, deszczem oraz mrozem. Policjanci w każdym przypadku napotkania takich osób proponują im schronienie w specjalnych placówkach. Mimo iż policjanci, patrolujący ulice miast, informują napotkane osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy o wolnych miejscach noclegowych w ogrzewalniach może zdarzyć się niestety również tak, że nie uda im się dotrzeć do wszystkich potrzebujących.

Dlatego też zwracamy się do wszystkich osób z prośbą o reagowanie na to co dzieje się wokół Państwa. Prosimy o zainteresowanie się losem sąsiadów bądź innych znanych osób, które są niepełnosprawne, samotne bądź w podeszłym wieku i wymagają pomocy.

Jeśli nie będziecie Państwo mogli im pomóc osobiście poinformujcie o nich Ośrodek Pomocy Społecznej bądź Policję. Nie przechodźcie obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Państwa telefon na Policję informujący o takich osobach może uratować je przed wychłodzeniem i przed zamarznięciem. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu przy dodatkowym osłabieniu organizmu może się skończyć tragicznie.

Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 lub 112.

 

{galeria}BEZDOMNI{/galeria}