Debata o bezpieczeństwie w gminie Miedzichowo - Debaty społeczne - KPP Nowy Tomyśl

Debaty społeczne

Debata o bezpieczeństwie w gminie Miedzichowo

dsc_0168_kopiowanie

15 kwietnia 2015 roku  o godzinie 17:00 w auli Sali Wiejskiej w Bolewicach odbyła się zorganizowana przez policję debata społeczna, dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Debata miała na celu poznanie potrzeb oraz oczekiwań mieszkańców w zakresie, co należałoby jeszcze zrobić, aby poprawić stan bezpieczeństwa na terenie gminy Miedzichowo.

 

 

 

W środowe popołudnie 15 kwietnia 2015 roku w auli Sali Wiejskiej w Bolewicach odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa w gminie Miedzichowo.

Za stołem prezydialnym zasiadł I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu mł. insp. Jarosław Żurek, Wójt Gminy Miedzichowo Stanisław Piechota, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podinsp. Mariusz Piosik, Komendant Komisariatu Policji w Zbąszyniu asp. szt. Robert Bielaszewski, Przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu asp. szt. Andrzej Łaciński oraz kierownik Posterunku Policji w Miedzichowie mł. asp. Łukasz Parniewicz.

Trwająca dwie godziny debata społeczna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Kilkudziesięciu mieszkańców Bolewic oraz całej gminy Miedzichowo zasiadło w auli Sali Wiejskiej w Bolewicach. Najpierw głos zabrał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu, który przywitał wszystkich zebranych gości i zachęcił do aktywnego uczestniczenia w zorganizowanej debacie społecznej. Następnie kierownik Posterunku Policji w Midzichowie mł. asp Łukasz Parniewicz zapoznał zebrane osoby z wynikami pracy osiągniętymi przez policjantów oraz strukturą panującą w jego  jednostce. Po wystąpieniu przyszedł czas na pytania i problemy zgłaszane przez mieszkańców gminy.

Było ich wiele, a każde pytanie, czy problem różniło się od poprzedniego. Począwszy od złego stanu dróg i ich złego oznakowania do nadmiernych prędkości osiąganych przez motocyklistów w terenach zabudowanych, czy też po miejsca gromadzenia się młodzieży i problemu nadużywania przez nich alkoholu.

Na zadawane pytania zostały udzielone wyczerpujące odpowiedzi, a I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu zapewnił wszystkie przybyłe osoby, że zgłaszane przez nich prośby oraz problemy zostały przez niego dokładnie zanotowane i obiecał się nimi zająć w najbliższym czasie.

Podczas spotkania z mieszkańcami asp. szt. Andrzej Łaciński udzielił krótkiej prelekcji na temat pracy nowotomyskiej Straży Pożarnej oraz o tym, jak ważne jest dbanie o sprawne przewody kominowe, które bez dokonywanego systematycznie przeglądu potrafią się zająć, powodując groźne w skutkach pożary. Podczas tych pożarów może wydzielać się tzw. cichy zabójca - czad. Asp. szt. Andrzej Łaciński zaprezentował mieszkańcom gminy Miedzichowo kilka czujek czadu, które w bardzo prosty sposób mogą nas ustrzec przed niebezpieczeństwem czy też utratą życia.

Wchodzący na debatę otrzymywali do wypełnienia anonimową ankietę dotyczącą samej debaty. Jej wyniki zostaną szczegółowo przeanalizowane i pozwolą na udoskonalenie kontaktu ze społeczeństwem w przyszłości.

Na zakończenie szef nowotomyskich policjantów podziękował mieszkańcom za tak liczne przybycie i już teraz zapowiedział kolejną debatę, która odbędzie się w przyszłym roku.

 

{galeria}DEBATA SPOLECZNA W BOLEWICACH/2{/galeria}