Debata społeczna 2015 - Debaty społeczne - KPP Nowy Tomyśl

Debaty społeczne

Debata społeczna 2015

dsc_0343_kopiowanie
 
Dzisiaj w auli WSPiA w Nowym Tomyślu odbyła się zorganizowana przez policję debata społeczna dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Debata miała na celu poznanie potrzeb oraz oczekiwań mieszkańców w zakresie, co należałoby jeszcze zrobić, aby poprawić stan bezpieczeństwa na terenie powiatu nowotomyskiego.


 

 

 

Dzisiaj w auli Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Nowym Tomyślu odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa w powiecie nowotomyskim.

Za stołem prezydialnym zasiadł Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Waldemar Paternoga, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu mł. insp. Wojciech Kolasiński oraz Starosta Nowotomyski Ireneusz Kozecki.

Uczestników debaty powitał Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, który na wstępie wskazał cel spotkania oraz gorąco zachęcił wszystkie zebrane osoby do aktywnego udziału w debacie.

Najpierw głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu, który zapoznał zebrane osoby z wynikami pracy osiągniętymi przez nowotomyskich policjantów oraz strukturą panującą w naszej jednostce. Po wystąpieniu przyszedł czas na pytania i problemy zgłaszane przez mieszkańców powiatu nowotomyskiego.

Było ich wiele, a każde pytanie, czy problem różniło się od poprzedniego. Począwszy od złego stanu dróg i ich prawidłowego oznakowania, braku ścieżek rowerowych na głównych szlakach komunikacyjnych, po miejsca gromadzenia się młodzieży i popełniania przez nich wybryków chuligańskich.

Na zadawane pytania zostały udzielone wyczerpujące odpowiedzi, a Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu zapewnił wszystkie przybyłe osoby, że zgłaszane przez nich prośby oraz problemy zostały przez niego dokładnie zanotowane i obiecał się nimi zająć w najbliższym czasie.

Wchodzący na debatę otrzymywali do wypełnienia anonimową ankietę dotyczącą samej debaty. Jej wyniki zostaną szczegółowo przeanalizowane i pozwolą na udoskonalenie kontaktu ze społeczeństwem w przyszłości.

Na zakończenie szef nowotomyskich policjantów podziękował wszystkim przybyłym osobom i przygotował dla każdego miłą niespodziankę. Po wyjściu z auli każda osoba otrzymała drobny upominek w postaci odblasków, które wręczali policjanci i uczniowie klas mundurowych.

{galeria}DEBATA SPOLECZNA W WSPIA/30 wrzesien 2015{/galeria}