Pierwsza debata społeczna w Zbąszyniu - Debaty społeczne - KPP Nowy Tomyśl

Debaty społeczne

Pierwsza debata społeczna w Zbąszyniu

dsc_0509_kopiowanieWczoraj punktualnie o godzinie 16:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Folkloru Państwowej Szkoły Muzycznej w Zbąszyniu odbyła się zorganizowana przez policję debata społeczna, dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie zorganizowane na terenie gminy Zbąszyń.

 

 

We wtorkowe popołudnie 24 listopada 2015 roku w Sali Koncertowej Filharmonii Folkloru w Zbąszyniu odbyła się kolejna w tym roku debata społeczna na temat bezpieczeństwa. Tego typu przedsięwzięcie zorganizowane zostało pierwszy raz na terenie gminy Miedzichowo i cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców.

Za stołem prezydialnym zasiadł Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu mł. insp. Wojciech Kolasiński, Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński, Komendant Komisariatu Policji w Zbąszyniu asp. sztab. Robert Bielaszewski oraz Przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu asp. szt. Andrzej Łaciński..

Trwająca dwie godziny debata społeczna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Kilkudziesięciu mieszkańców Zbąszynia oraz całej gminy zasiadło w auli sali koncertowej. Najpierw głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu, który przywitał wszystkich zebranych gości i zachęcił do aktywnego uczestniczenia w zorganizowanej debacie społecznej.

Następnie korzystając z okazji, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu wywołał na scenę czworo uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Zbąszyniu wraz z opiekunem Panią Magdaleną Cieślak, którzy wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie Historyczno-Krajoznawczym wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Młodzi Pamiętają”. Była to dobra okazja, aby pogratulować młodym osobom zdobycia pierwszego miejsca, życząc jednocześnie dalszych, jeszcze bardziej spektakularnych sukcesów naukowych.

Kolejną osobą, która zabrała głos był Komendant Komisariatu Policji w Zbąszyniu asp. sztab. Robert Bielaszewski, który zapoznał zebrane osoby z wynikami pracy osiągniętymi przez policjantów oraz strukturą panującą w jego  jednostce. Po wystąpieniu przyszedł czas na pytania i problemy zgłaszane przez mieszkańców gminy.

Było ich wiele, a każde pytanie, czy problem różniło się od poprzedniego. Począwszy od złego stanu dróg i ich złego oznakowania do nadmiernych prędkości osiąganych przez kierowców w terenach zabudowanych, wadliwie działającej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach dróg, czy też miejscach grupowania się młodzieży i często wiążących się z tym hałasów.

Na zadawane pytania zostały udzielone wyczerpujące odpowiedzi, a Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu zapewnił wszystkie przybyłe osoby, że zgłaszane przez nich prośby oraz problemy zostały przez niego dokładnie zanotowane i obiecał się nimi zająć w najbliższym czasie.

Wchodzący na debatę otrzymywali do wypełnienia anonimową ankietę dotyczącą samej debaty. Jej wyniki zostaną szczegółowo przeanalizowane i pozwolą na udoskonalenie kontaktu ze społeczeństwem w przyszłości.

Na zakończenie szef nowotomyskich policjantów podziękował mieszkańcom za tak liczne przybycie i już teraz zapowiedział kolejną debatę, która odbędzie się w przyszłym roku.

 

{galeria}Debaty spoleczne KPP NOWY TOMYSL/Zbaszyn{/galeria}