Odszedł na zasłużoną emeryturę - W godzinach służby - KPP Nowy Tomyśl

W godzinach służby

Odszedł na zasłużoną emeryturę

2
 
 
 
Po ponad 28 latach służby, w tym ostatnich 10 lat na stanowisku asystenta Wydziału Ruchu Drogowego, asp. Włodzimierz Matuszczak odszedł na emeryturę. Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu mł. insp. Wojciech Kolasiński uroczyście podziękował policjantowi za rzetelną i oddaną służbę społeczeństwu.

 

 

 

 

 

Mł. insp. Wojciech Kolasiński Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu złożył wczoraj osobiste podziękowania i słowa uznania odchodzącemu na emeryturę asp. Włodzimierzowi Matuszczakowi. Szef nowotomyskich policjantów podkreślił, że wieloletnia, wzorowa służba dotychczasowego asystenta Wydziału Ruchu Drogowego zasługuje na pochwałę i stanowi jednocześnie wspaniały wzór do naśladowania kolejnych pokoleń młodych policjantów.

 

1

 

 

Asp. Włodzimierz Matuszczak zakończył swoją służbę po ponad 28 latach. W tym okresie czasu w całości poświęcił swoją uwagę bezpieczeństwu na drogach. W toku swojej długoletniej służby udowodnił, iż jest funkcjonariuszem zdyscyplinowanym i pracowitym. Swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem dzielił się z funkcjonariuszami o mniejszym stażu, podwyższając tym samym poziom wykonywanych przez wydział czynności służbowych. Kształtował również pozytywny wizerunek policji, aktywnie współpracując z kadrą pedagogiczną okolicznych szkół. Jego rzetelne wypełnianie obowiązków oraz inicjatywa jaką przejawiał w codziennej służbie nie była niezauważona. Od początku swojej kariery w szeregach policji za pracowitość, skrupulatność i ponadprzeciętne zaangażowanie w realizację obowiązków niejednokrotnie był wyróżniany nagrodami pieniężnymi przyznawanymi przez Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu.

Ponadto w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego w 2002 roku Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji został wyróżniony brązową odznaką „Zasłużony Policjant” a następnie w 2011 roku Postanowieniem Prezydenta RP Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

Życzymy spełnienia marzeń, przychylności losu oraz tego, aby każdy dzień na emeryturze wypełniony był radością i uśmiechem.