21 finał WOŚP w nowotomyskiej komendzie. - W godzinach służby - KPP Nowy Tomyśl

W godzinach służby

21 finał WOŚP w nowotomyskiej komendzie.

20130104_134220Jak co roku nowotomyska Policja będzie obecna w "Wielkim Graniu". Oprócz działań porządkowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa kwestujących, policjanci aktywnie włączą się także w działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

 

 

 

 

 

Już w przyszłą niedzielę /13.01.2013r./ po raz XXI zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Policjanci są grupą zawodową, która od początku wspiera to przedsięwzięcie. Na przestrzeni lat fundacja doczekała się pełnoletniości, a „niebiescy wolontariusze” coraz aktywniej angażują się w pomoc chorym dzieciom. W tym roku również Nas nie zabraknie. W nowotomyskiej komendzie już zostały przygotowane przedmioty, które przekazane zostaną na licytację. Uczestnicy niedzielnej zbiórki będą mieli niepowtarzalną okazję zakupienia piłki podpisanej przez gwiazdy Portugalskiej Reprezentacji Piłki Nożnej, która gościła podczas mistrzostw EURO 2012 w Opalenicy. Podpisy na piłce złożyły m.in. tacy zawodnicy jak  Christiano Ronaldo, Pepe czy Nani.

 

20130104_132826

 

 

  Ponadto już od wtorku w nowotomyskiej komendzie pojawiły się puszki WOŚP do których już trafiają pieniądze od policjantów.

20130104_134220

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak co roku, kilkudziesięciu policjantów z całego nowotomyskiego powiatu wspólnie z funkcjonariuszami innych służb będzie czuwać nad bezpieczeństwem wolontariuszy, mieszkańców uczestniczących w imprezach organizowanych w tym szczególnym dla całego kraju dniu. Od lat w nowotomyskim powiecie w tym dniu jest wyjątkowo spokojnie. Spokój podczas Finału zależy jednak także od stosowania zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o najmłodszych wolontariuszach – otoczmy szczególną opieką kwestujące dzieci. Apelujemy do wszystkich o zachowanie rozsądku.

W szczególności należy:

• unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu);

• nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób;

• w razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną; jeżeli już do niego dojdzie, postarajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących później pomóc zidentyfikować sprawcę;

• jak najszybciej powiadomić Policję o popełnionym przestępstwie; jeśli napastnik ucieka – alarmować otoczenie krzykiem.