Dwójka zaginionych dzieci odnaleziona - W godzinach służby - KPP Nowy Tomyśl

W godzinach służby

Dwójka zaginionych dzieci odnaleziona

2012-03-27_07.53.58Nowotomyscy policjanci odnaleźli dwójkę zaginionych dzieci. Dzieci w wieku 3 i 5 lat niezauważenie wyszły z domu oddalając się w kierunku kompleksu leśnego. W trybie alarmowym zostały podjęte czynności poszukiwawcze. Jeszcze tego samego dnia, niespełna po dwóch godzinach od zgłoszenia udało się znaleźć dzieci w odległości 2,5 kilometra od domu. Trafiły na obserwację do nowotomyskiego szpitala.

 

 

 

 

Było kilka minut po godzinie 12 w południe, gdy do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu dotarła informacja o zaginięciu dwójki małych dzieci w wieku 3 i 5 lat. Bez jakiejkolwiek zwłoki na miejsce zaginięcia natychmiast wysłano wszelkie dostępne załogi. Kilka minut później policjanci oraz kilka zastępów OSP rozpoczęli poszukiwania od najbliższego miejscu zamieszkania terenu. Jednak jego dokładna penetracja nie przyniosła oczekiwanego rezultatu.

Z uwagi na rangę i powagę sytuacji cała jednostka została zaalarmowana i postawiona na nogi. Do pracy zwołano również policjantów nie pełniących w tym dniu służby.

Oficer dyżurny po konsultacji z Komendantem Powiatowym Policji w Nowym Tomyślu podjął również decyzję o ściągnięciu służbowego śmigłowca z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, jednej drużyny z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz psa służbowego wyspecjalizowanego w odnajdywaniu zaginionych ludzi.

Ich pomoc okazała się jednak niepotrzebna, ponieważ szybkie oraz zdecydowane działania przyniosły w końcu oczekiwany efekt. Niespełna dwie godziny od zgłoszenia na zaginione dzieci natrafili Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, którzy natychmiast zaopiekowali się wystraszonymi dziećmi.

Funkcjonariusze znaleźli je na drodze gruntowej prowadzącej z Chrośnicy w kierunku miejscowości Szarki, w odległości 2,5 kilometra od ich domu. Decyzją Zespołu Pogotowia Ratunkowego, będącego na miejscu dzieci zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu na obserwację. Ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pamiętajmy, takie działania poszukiwawcze to dla służb ratunkowych ogromne obciążenie, służby w znacznej ilości zaangażowane do takich działań wyłączone są z innych obowiązków.

 

 

Nowotomyska Policja apeluje – rodzicu zwróć większą uwagę na swoje pociechy, zwłaszcza gdzie i z kim się bawią.