Pijackie "selfie" zakończone fiaskiem - Z życia jednostki - KPP Nowy Tomyśl

Z życia jednostki

Pijackie "selfie" zakończone fiaskiem

slajd120-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, chcąc „zabłysnąć” wśród swoich rówieśników, postanowił zrobić coś niecodziennego. Niestety jego doradcą okazał się być alkohol. Co zrobił…?

 

 

 

O tym, że służba w policji jest ciekawa i zaskakująca, pisaliśmy już wiele razy na naszej stronie internetowej. Dzisiejszy przykład jest tego dowodem. Sytuacja miała miejsce w niedzielę 4 września 2016 roku około godziny 2 w nocy.

Wówczas oficer dyżurny pełniący służbę zauważył na monitoringu nieznaną osobę, która przeskoczyła przez ogrodzenie parkingu należącego do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu i szybkim krokiem idzie w stronę oznakowanych radiowozów. Nie zwlekając wysłał w to miejsce patrol policji, który akurat był na miejscu.

Chwilę później, 20-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, na widok umundurowanych policjantów, idących w jego kierunku, podjął nieskuteczną próbę ucieczki. Okazało się, że uciekał bo spożywał alkohol na terenie jednostki policji.

To jednak nie koniec wykroczeń, których młody mężczyzna się dopuścił. Podczas legitymowania zachowywał się bardzo arogancko i odmawiał wszelkiej współpracy z policjantami. Odmówił także podania swoich danych osobowych, czym popełnił wykroczenie z art. 65 kodeksu wykroczeń. Powodem jego awanturniczego nastawienia był najzwyczajniej alkohol. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u niego bowiem niespełna 2 promile.

Jak się później okazało, to właśnie tym chciał się pochwalić swoim rówieśnikom 20-latek. Chciał pokazać jak pije alkohol na terenie jednostki policji i zrobić sobie kilka zdjęć na tle oznakowanych radiowozów. Jednak wszystkie sprawy nie poszły w całości po jego myśli.

Za popełnione wykroczenia 20-latek otrzymał wysoki mandat karny.