Dzielnicowi podnosili swoje kompetencje - Z życia jednostki - KPP Nowy Tomyśl

Z życia jednostki

Dzielnicowi podnosili swoje kompetencje

dsc_0080_kopiowanieNowotomyscy policjanci stale podnoszą  swoje kompetencje. Tym razem dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu uczestniczyli w warsztatach z zakresu skutecznej komunikacji, wdrożenia map zagrożeń bezpieczeństwa w Wielkopolsce oraz zmiany przepisów regulujących ich pracę.

{flvremote}http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/szkolenie-dzielnicowych.flv{/flvremote}

 

 

21 września 2016 roku, punktualnie o godzinie 10 w sali odpraw KPP w Nowym Tomyślu, dzielnicowi uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. sztab. Arkadiusz Pelc przekazywał mundurowym wiedzę umożliwiającą skuteczne komunikowanie się w sytuacjach zawodowych i osobistych. Omówił również aktualne przepisy prawne regulujące pracę dzielnicowych. Następnie głos zabrała mł. asp. Anna Urbaniak. Policjantka z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii omówiła prowadzone programy prewencyjne, w których niewątpliwie swój udział będą mieli nowotomyscy dzielnicowi.

Jednakże jednym z najważniejszych punktów warsztatów było przeprowadzenie szkolenia z zakresu wprowadzenia w województwie wielkopolskim Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedmiotowe zagadnienie omówił sierż. Paweł Nowak, który jest powiatowym koordynatorem przedmiotowego zagadnienia. Dzielnicowi w sposób praktyczny zostali zapoznani z jej funkcjonowaniem.

Trzygodzinne spotkanie było jednym z wielu w jakich uczestniczą nowotomyscy stróże prawa. Wszystkie warsztaty i szklenia mają na celu podnoszenie kompetencji zawodowych i osobowościowych policjantów.

 

{galeria}DZIELNICOWI KPPNT/Szkolenie dzielnicowych/21.09.2016{/galeria}