Nowotomyscy policjanci w Biegu o Nóż Komandosa - Z życia jednostki - KPP Nowy Tomyśl

Z życia jednostki

Nowotomyscy policjanci w Biegu o Nóż Komandosa

img_5579d_kopiowanieKażdy z nas ma jakieś hobby. Pokazali to również policjanci z Nowego Tomyśla, którzy w miniony weekend wzięli udział w  20 edycji  Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa pamięci gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.  Mundurowi z Nowego Tomyśla biegli na trasie o długości 10 km.

 

 

 

 

 

W mistrzostwach służb mundurowych mogli wziąć udział żołnierze oraz pracownicy lub funkcjonariusze służb mundurowych w służbie czynnej lub rezerwie. Do rywalizacji dopuszczono również przedstawicieli Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei, Straży Marszałkowskiej, Służby Celnej, Policji Skarbowej i Straży Leśnej. Cywile, choć startowali w oddzielnej kategorii, także musieli biec w pełnym umundurowaniu polowym lub ćwiczebnym i w butach o wojskowym kroju z minimum osiemnastocentymetrową cholewką.

W tego typu przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć również naszych przedstawicieli. Wśród uczestników znaleźli się Konrad Michalik, Dawid Piskorski, Łukasz Dzieniszewski, Paweł Knapik oraz Michał Nowak. Wszyscy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

W ramach jubileuszowej edycji imprezy odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży. Dla krasnali (do 4 lat) przygotowano rywalizację na dystansie 100 m, starszaki (w wieku 5–6 lat) rywalizowały na 200 m, bąble (7–8 lat) na 550 m, smyki (9–10 lat) 1250 m, urwisy (11–12 lat) 1370 m, małolaty (13–15 lat) 2000 m, nastolatki (16–19 lat) 2550 m. Biegi dla dzieci i młodzieży nieodłącznie towarzyszą zawodom przez ich wszystkie edycje. Patronem medialnym jubileuszowego BoNK-a (tak nazywają Bieg o Nóż Komandosa ludzie związani z tą imprezą) była „Polska Zbrojna”.

{galeria}programy prewencyjne/biegi{/galeria}