Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji - Z życia jednostki - KPP Nowy Tomyśl

Z życia jednostki

Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji

dsc_0078_kopiowaniePolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz z Komisariatu Policji w Zbąszyniu uczestniczyli w niecodziennych działaniach. Wzięli udział w próbie pobicia rekordu  w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Wynik mógł być tylko jeden…..powodzenie.

{flvremote}http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/resustytacja.flv{/flvremote}

 

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz zorganizowała akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 

17 października 2015 roku, w samo południe w Zbąszyńskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, kilkaset osób pokazało, że umie udzielić pierwszej pomocy. Do akcji włączyły się różne instytucje, a większość z nich stanowiły szkoły objęte Programem Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

W tak szczytnym przedsięwzięciu nie mogło również zabraknąć przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz Komisariatu Policji w Zbąszyniu.

Policjanci wspólnie z pozostałymi uczestnikami, jednocześnie prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową na specjalnych fantomach. Co pewien czas, tak jak podczas akcji ratunkowych prowadzonych na drogach, stróże prawa zmieniali się, aby czynności były wykonywane w sposób prawidłowy.

Cała akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i wzbudzała wiele emocji. Zaangażowanie czuć było w powietrzu.

 

{galeria}programy prewencyjne/bicie rekordu resuscytacja{/galeria}