Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - Ważne telefony - KPP Nowy Tomyśl

Ważne telefony

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

telefon_bezpieczenstwa_dla_dzieci_i_mlodziezyOd ponad 3 lat dzieci i młodzież z całej Polski mogą bezpłatnie korzystać z telefonu zaufania. Dzwoniąc pod numer 116 111 znajdą pomoc psychologów i pedagogów, którzy udzielą im wsparcia w sytuacjach kryzysowych. Od początku działalności na podstawie powiadomień od konsultantów, policjanci udzielili pomocy 95 osobom, które prosiły o interwencję w trudnej sytuacji życiowej. Działaniu linii telefonicznej towarzyszy też strona internetowa www.116111.pl.

Od 6 listopada 2008 roku działa ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, który został stworzony na mocy Porozumienia pomiędzy Komendantem Głównym Policji a Prezesem Fundacji Dzieci Niczyje. Linia jest obsługiwana przez wykwalifikowanych psychologów i pedagogów, którzy udzielają młodym ludziom profesjonalnej porady w sytuacjach kryzysowych. W przypadku podejrzenia, że zdrowie lub życie dziecka jest zagrożone konsultanci telefonu 116 111 przekazują informacje policjantom w celu natychmiastowego podjęcia interwencji.

Grupa linii 116 to grupa ogólnoeuropejskich linii telefonicznych o charakterze społecznym (116 000 to numer interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci, 116 123 to telefon wsparcia dla dorosłych). Polska jako piąty kraj w Europie uruchomiła linię 116 111. Numer ten działa już w Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Dzieci i młodzież mogą korzystać z niego w dni powszednie od poniedziałku do piątku pomiędzy 12.00 a 20.00. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.116111.pl. Także za pośrednictwem strony internetowej można zadać konsultantom pytania oraz znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące młodzież pytania.

Od początku działalności telefonu zaufania na podstawie powiadomień od konsultantów, policjanci w całym kraju podjęli 95 interwencji, dzięki którym osoby dzwoniące uzyskały właściwą pomoc w rozwiązaniu swoich życiowych problemów. Z 35 interwencji podjętych przez funkcjonariuszy Policji w 2011 roku, policjanci garnizonu stołecznego wykonali 19. Większość z nich dotyczyło deklaracji/ prób samobójczych, przemocy fizycznej, czy zaniedbań ze strony dorosłych. Wszystkim osobom zaangażowanym w działanie linii zależy przede wszystkim na tym, aby najmłodsi szukający pomocy mogli szybko i łatwo z niej skorzystać.

 

telefon_bezpieczenstwa_dla_dzieci_i_mlodziezy