Konsultacja społeczna w gminie Lwówek - Mapy zagrożeń - KPP Nowy Tomyśl

Mapy zagrożeń

Konsultacja społeczna w gminie Lwówek

dsc_0127_kopiowanieW miniony piątek w Sali Ośrodka Kultury w Lwówku odbyła się pierwsza w naszym powiecie konsultacja społeczna dotycząca Krajowej Mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji mających za zadanie dbanie o bezpieczeństwo lokalnych mieszkańców.

 

 

 

 

W piątkowym spotkaniu oprócz mieszkańców uczestniczyli min. Burmistrz Lwówka Piotr Długosz, Dyrektorzy szkół znajdujących się na terenie gminy Lwówek oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb, które wspólnie z policją dbają o bezpieczeństwo naszego powiatu.

Konsultacje przeprowadził Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podinsp. Sławomir Mikułko oraz Kierownik Posterunku Policji we Lwówku asp. sztab. Grzegorz Jeziorkowski. Uczestników zapoznano ze stanem bezpieczeństwa na terenie gminy Lwówek.

Policjanci przedstawili uczestnikom  zagadnienie dotyczące tworzonej mapy zagrożeń. Wyjaśniali jej cele, możliwości i sposoby wykorzystania. Zwrócili uwagę na rolę pierwszych konsultacji oraz dalszej współpracy międzyinstytucjonalnej i społecznej w zakresie kształtowania treści umieszczanych na mapie.

Konsultacje społeczne mają na celu tworzenie mapy zagrożeń w 4 warstwach i poziomach. Począwszy od poziomu gmin, powiatów, województwa, kończąc na poziomie całego kraju. Jest to również okazja aby mieszkańcy oraz przedstawiciele instytucji mogli porozmawiać i przekazać swoje spostrzeżenia dotyczące lokalnych zagrożeń. Tego typu spotkania będą cyklicznie we wszystkich pozostałych gminach na terenie powiatu nowotomyskiego.

{galeria}MAPY ZAGROZEN/gmina Lwowek{/galeria}