Kolejne dwie konsultacje społeczne za nami - Mapy zagrożeń - KPP Nowy Tomyśl

Mapy zagrożeń

Kolejne dwie konsultacje społeczne za nami

dsc_0152_kopiowanieW poniedziałek i wtorek odbyły się kolejne dwa spotkania ze społeczeństwem, których tematem przewodnim było tworzenie lokalnych map zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji mających za zadanie dbanie o bezpieczeństwo lokalnych mieszkańców.

 

 

 

W miniony poniedziałek i wtorek odbyły się kolejne dwa spotkania, których tematem przewodnim było tworzenie lokalnych map zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce. Pierwsze z nich odbyło się w Kuślinie w poniedziałek o godzinie 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury. W zorganizowanym przedsięwzięciu  oprócz mieszkańców uczestniczyli min. Wójt Gminy Kuślin Jerzy Dziamski, Dyrektorzy szkół znajdujących się na terenie gminy Kuślin oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb, które wspólnie z policją dbają o bezpieczeństwo naszego powiatu.

 

{galeria}MAPY ZAGROZEN/gmina Kuslin{/galeria}

 

Drugie ze spotkań odbyło się następnego dnia o godzinie 13:00 w Bibliotece Miejskiej w Zbąszyniu. Tutaj również nie mogło zabraknąć lokalnych władz samorządowych, które reprezentował Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński. Oprócz samorządów udział wzięli również mieszkańcy gminy Zbąszyń, Straż Miejska w Zbąszyniu, Straż Ochrony Kolei w Zbąszyniu oraz młodzież z Klasy Mundurowej Zbąszyńskiego Liceum.  

 

{galeria}MAPY ZAGROZEN/gmina Zbaszyn{/galeria}

 

W obu spotkaniach policjanci przedstawili uczestnikom  zagadnienie dotyczące tworzonej mapy zagrożeń. Wyjaśniali jej cele, możliwości i sposoby wykorzystania. Zwrócili uwagę na rolę pierwszych konsultacji oraz dalszej współpracy międzyinstytucjonalnej i społecznej w zakresie kształtowania treści umieszczanych na mapie.

Konsultacje społeczne mają na celu tworzenie mapy zagrożeń w 4 warstwach i poziomach. Począwszy od poziomu gmin, powiatów, województwa, kończąc na poziomie całego kraju. Jest to również okazja aby mieszkańcy oraz przedstawiciele instytucji mogli porozmawiać i przekazać swoje spostrzeżenia dotyczące lokalnych zagrożeń. Tego typu spotkania będą cyklicznie we wszystkich pozostałych gminach na terenie powiatu nowotomyskiego.