Mapy zagrożeń

Cykl gminnych konsultacji społecznych zakończony w Opalenicy i Miedzichowie

dsc_0119_kopiowanieWczoraj w godzinach popołudniowych odbyły się ostatnie, gminne konsultacje społeczne dotyczące tworzenia map zagrożeń prowadzone przez nowotomyską policję. W odstępie kilku godzin policjanci spotkali się z mieszkańcami gminy Opalenica i Miedzichowo.

 

 

W czwartek 18 lutego 2016 roku o godzinie 16:00 w Zespole Szkół w Opalenicy odbyło się spotkanie w ramach konsultacji społecznych. Konsultację poprowadził Ekspert Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podinsp. Dariusz Kolanko. Wyjaśnił zgromadzonym, co to są mapy zagrożeń, jaka jest ich idea oraz w jaki celu mają być tworzone. Następnie Komendant Komisariatu Policji w Opalenicy asp. sztab. Ryszard Zielewicz przedstawił mieszkańcom występujące na terenie gminy Opalenica zagrożenia po czym nastąpiła dyskusja.

 

{galeria}MAPY ZAGROZEN/gmina Opalenica{/galeria}

 

Następnie o godzinie 19.00 Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu mł. insp. Jarosław Żurek oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podinsp. Sławomir Mikułko rozpoczęli konsultacje społeczne gminy Miedzichowo. W spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Miedzichowo Stanisław Piechota, Kierownik Posterunku Policji w Miedzichowie asp. Łukasz Parniewicz, przedstawiciele lokalnych samorządów oraz mieszkańcy.

Podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach również w tym przedstawiono ideę tworzenia map zagrożeń oraz przedstawiono analizę stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Miedzichowo.

 

{galeria}MAPY ZAGROZEN/gmina Miedzichowo{/galeria}

 

We wszystkich sześciu gminnych spotkaniach podkreślano rangę wspólnych działań Policji i wszystkich instytucji zajmujących się bezpieczeństwem publicznym i jak ważne jest wspólne tworzenie lokalnych map zagrożeń.