Trzy przestępstwa podczas jednek kontroli - Prewencja - KPP Nowy Tomyśl

Trzy przestępstwa podczas jednek kontroli

slajd13 lata więzienia. Taka kara grozi 50-letniemu mieszkańcowi powiatu nowotomyskiego, który mając w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu kierował osobowym oplem pomimo prawomocnego zakazu sądowego oraz decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.

 

 

 

W miniony czwartek 13 października 2016 roku, policjanci z nowotomyskiej patrolówki zauważyli w miejscowości Przyłęk osobowego VW, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego kierunku jazdy. Widząc to policjanci natychmiast przystąpili do działania i zatrzymali samochód do kontroli. 

Widok jaki się ukazał mundurowym był zatrważający. Kierowca wręcz wytoczył się z samochodu po otwarciu drzwi. Wynik przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał u 50-latka ponad 1,8 promila. To jednak nie koniec przestępstw popełnionych przez niego tego dnia. Po sprawdzeniu jego przeszłości w policyjnym systemie okazało się, że złamał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz nie zastosował się do decyzji wydanej przez Starostę Nowotomyskiego, która cofnęła jego uprawnienia do kierowania pojazdami.

Już niebawem stanie przed sądem i odpowie za niestosowanie się do wyroku sądowego oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za swój brak odpowiedzialności grozi mu kara 3 lat więzienia.