Dwa groźne potrącenia w sobotnie popołudn, 4 osoby ranne!! - Prewencja - KPP Nowy Tomyśl

Dwa groźne potrącenia w sobotnie popołudn, 4 osoby ranne!!

14801091_1235515866510712_82261863_nDo dwóch bardzo groźnych zdarzeń drogowych doszło w minioną sobotę na drogach powiatu nowotomyskiego. Kilka osób trafiło do szpitala z obrażeniami ciała. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Tym bardziej, że aura za oknami nie sprzyja bezpiecznej jeździe samochodem.

 

 

 

 

Do dwóch bardzo groźnych zdarzeń drogowych doszło w minioną sobotę na drogach powiatu nowotomyskiego. Szczęście, że w żadnych z tych przypadków nikt nie zginął. Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 14 na drodze z Grodziska Wielkopolskiego w kierunku Opalenicy, na wysokości miejscowości Urbanowo. Wówczas w słuchawce oficer dyżurny usłyszał zapierającą dech w piersi informację o potrąceniu trójki rowerzystów. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym rower, 25-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego, nie zachowała należytych środków ostrożności podczas wyprzedzania i najechała na trójkę rowerzystów, poruszających się w tym samym kierunku. Impet z jakim 25-latka wjechała w rowerzystów był tak silny, że rowery były porozrzucane kilka metrów od zdarzenia.

Poszkodowanymi okazali się być 68-letni mężczyzna oraz dwie kobiety w wieku 49 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali. Mężczyzna, który doznał najcięższych obrażeń został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Puszczykowie. Kierującej autem kobiecie nic się nie stało. Była trzeźwa.

{galeria}wtorkowe wypadki/sobotnie potracenia/urbanowo{/galeria}

Do drugiego zdarzenia doszło kilka godzin później w Kuślinie na oznakowanym przejściu dla pieszych. Z ustaleń poczynionych przez policjantów wynikało, że 75-letni kierowca renault clio  nie zachował należytych środków ostrożności w skutek czego potrącił 54-letniego mężczyznę. Poszkodowany mężczyzna doznał wstrząśnienia mózgu oraz prawej nogi. Na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

 {galeria}wtorkowe wypadki/sobotnie potracenia/kuslin{/galeria}

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu apeluje o zachowanie rozwagi na drodze i szczególnej ostrożności. Zwłaszcza teraz, gdy aura za oknami nie sprzyja bezpiecznej jeździe samochodem. Lepiej dojechać nieco później, niż nie dojechać do wyznaczonego miejsca wcale. Pamiętajmy, ze pieszy nigdy nie będzie miał szans przy zderzeniu z rozpędzonym samochodem i bardzo często takie zdarzenia kończą się dla niego tragicznie.