Kontrole autokarów wspólnie z ITD - ujawnionych wiele nieprawidłowości - Prewencja - KPP Nowy Tomyśl

Kontrole autokarów wspólnie z ITD - ujawnionych wiele nieprawidłowości

20161021_081217_kopiowanie21 października 2016 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego w Poznaniu przeprowadzili w Lwówku działania, ukierunkowane na ujawnianie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego. Jaki był efekt tych działań…..?

 

 

 

21 października 2016 roku w godzinach rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz funkcjonariusze z Inspekcji Transportu Drogowego w Poznaniu przeprowadzili wspólne, zmasowane działania na terenie Lwówka.

Przedmiotem ich działań była kontrola autokarów dowożących i odwożących dzieci ze szkół znajdujących się na terenie gminy Lwówek. Jaki był efekt tych działań? Otóż niezbyt optymistyczny. Przeprowadzone kontrole  trzech autokarów wykazały spore nieprawidłowości we wszystkich pojazdach.

Mówiąc o wykrytych nieprawidłowościach mamy na myśli bardzo zużyte ogumienie, skorodowane nadwozie w znacznym zakresie, a jednym przypadku funkcjonariusze ujawnili nieszczelny układ hamulcowy. To jednak nie koniec zastrzeżeń, co do kierowców i firmy przewozowej.

W stosunku do przewoźnika Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi dodatkowo postępowanie administracyjne z uwagi na brak Zezwolenia na Regularny Przewóz Specjalny Osób. Zgodnie z Ustawą o Transporcie Drogowym, za brak takiego dokumentu przewoźnikowi grozi kara w wysokości 8 tysięcy złotych.

Ponadto wszystkim pojazdom zatrzymane zostały dowody rejestracyjne i zakazano dalszej ich jazdy, a na kierowców nałożone zostały mandaty karne.

Śmiało możemy tutaj podkreślić powagę sytuacji oraz to, że prowadzone kontrole autokarów przez nowotomyską drogówkę i ITD skutecznie zapobiegły tragedii, jaka niewątpliwie mogła się zdarzyć z uwagi niesprawne pojazdy.  

 

 

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu informuje, ze podobne działania będą prowadzone w najbliższym czasie również na terenie pozostałych gmin powiatu nowotomyskiego.

 {galeria}ruch drogowy/dzialania z itd{/galeria}