Pijany staranował trzy pojazdy - Prewencja - KPP Nowy Tomyśl

Pijany staranował trzy pojazdy

is_dscn6986_kopiowanieNowotomyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał autem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało 48-latek staranował trzy stojące przy drodze samochody.  Na szczęście nikt, poza szkodami materialnymi, nie ucierpiał. Teraz za swój brak odpowiedzialności mężczyzna poniesie surowe konsekwencje. Należy tu z całą pewnością pochwalić czujnych mieszkańców Nowego Tomyśla, którzy ujęli sprawcę i nie pozwolili mu uciec z miejsca zdarzenia.

 

 

 

Do zdarzenia doszło 31 października 2016 roku około godziny 23:30 w Nowym Tomyślu na ul. Polnej. Wówczas do oficera dyżurnego wpłynęła informacja o kierowcy, który na ul. Polnej w Nowym Tomyślu staranował trzy zaparkowane pojazdy i prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Na miejsce natychmiast skierowano będący nieopodal patrol policji. Jak się okazało 48-letni kierowca opla tigra był kompletnie pijany. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazała u niego 2,6 promila. Uderzenie było na tyle silne, że w jego samochodzie odpadło jedno z kół. Na szczęście nikt, poza szkodami materialnymi, nie ucierpiał. Teraz 48-latkowi za kompletny brak odpowiedzialności grożą surowe konsekwencje.

Na słowa pochwały zasługują czujni mieszkańcy Nowego Tomyśla, którzy ujęli mężczyznę i nie pozwolili mu uciec z miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu Policji!

Przerażające i niedopuszczalne jest społeczne przyzwolenie na jazdę pod wpływem alkoholu. Z policyjnych doświadczeń wynika, że pijani kierowcy często wracają z różnych zakrapianych alkoholem imprez i uroczystości. Nikt z przyjaciół, znajomych, a nawet rodziny nie protestuje, gdy zamroczona alkoholem osoba siada za kierownicą. Organizatorzy takich spotkań zapominają o zapewnieniu bezpiecznego powrotu do domu swoim gościom, a w skrajnych przypadkach pomagają nawet nieprzytomnemu kierowcy wsiąść do auta.
Przypominamy, że zabronione jest kierowanie pojazdem przez osobę znajdującą się w stanie powyżej 0,2 ‰ ( lub powyżej 0,1 mg/l) alkoholu z tym, że:

- od 0,2 ‰ do 0,5‰ (lub od 0,1 mg/l do 0,25 mg/l) – jest to stan po użyciu alkoholu i stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny oraz środkiem karnym w postaci "zakazu prowadzenia pojazdów".

- powyżej 0,5‰ ( lub powyżej 0,25 mg/l) – jest to stan nietrzeźwości i stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz środkiem karnym w postaci "zakazu prowadzenia pojazdów" na czas od 1 roku do 10 lat.

 

{galeria}pijani kierowcy/polna nowy tomysl{/galeria}

 

Zdjęcia nadesłane przez pnt.info.pl