Bezpieczna szkoła w Bukowcu - Prewencja Kryminalna - KPP Nowy Tomyśl

Prewencja Kryminalna

Bezpieczna szkoła w Bukowcu

dsc09007_kopiowanieW miniony poniedziałek policjantka z KPP Nowy Tomyśl wspólnie z przedstawicielem Straży Miejskiej z Nowego Tomyśla odwiedziła uczniów w Zespole-Przedszkolno-Szkolno-Gimnazjalnym w Bukowcu. Tych najmłodszych uczyli bezpiecznego przejścia przez jezdnię, natomiast tych starszych zasad zachowania podczas kontaktu z obcym oraz bezpieczeństwa podczas pobytu w domu pod nieobecność rodziców. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, otrzymały również drobne upominki.   

 

 

Pogadanki w szkołach to w ostatnich czasach już standard wpisany w pracę policjantów zajmujących się najmłodszymi obywatelami. Kontakt z policjantem od najmłodszych lat ma uczyć respektu lecz nie budować bariery strachu. Dzieci powinny zrozumieć, że bezpieczeństwo to wspólny interes społeczny i to jest główny cel tych działań.

W poniedziałek dzieci w Bukowcu miały okazję na kontakt z mundurowymi. Szkołę odwiedziła mł. asp. Anna Urbaniak wspólnie Zbigniewem Lechmanem ze Straży Miejskiej. Mundurowi z Nowego Tomyśla w sposób praktyczny uczyli uczniów klas I-szych przejścia przez jezdnię oraz przekazali szeroka wiedzę jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły.

{galeria}szola/bukowiec 2014{/galeria}