Cykl spotkań w szkołach podstawowych - Prewencja Kryminalna - KPP Nowy Tomyśl

Prewencja Kryminalna

Cykl spotkań w szkołach podstawowych

20141203_102009_kopiowanieFunkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu w związku z nowym programem prewencyjnym „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” zorganizowali wczoraj w szkołach podstawowych w Chmielinku, Lwówku i Pakosławiu cykl pogadanek. Podczas spotkań opowiadali i przestrzegali młodzież przed zagrożeniami życia codziennego oraz przypominali podstawowe zasady bezpiecznego zachowania i poruszania się po drogach, czy podczas korzystania z internetu.

 

 Realizowany od początku roku szkolnego program prewencyjny pod nazwą „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” był okazją do spotkania z młodzieżą w szkołach podstawowych w Chmielinku, w Lwówku oraz Pakosławiu. Zorganizowane spotkania miały na celu uświadomienie młodzieży, jak wielkim zagrożeniem na drogach są niedoświadczeni oraz lekkomyślni użytkownicy oraz piesi, którzy nie posiadają odblasków w widocznym miejscu.

O tego rodzaju sytuacjach mówiła policjantka nowotomyskiej komendy,  która na co dzień spotyka się w swojej pracy ze zdarzeniami drogowymi i z ludzkimi tragediami, jakie tym zdarzeniom towarzyszą.

Była to również okazja aby przypomnieć najmłodszym o zagrożeniach jakie niesie ze sobą korzystanie z internetu. Jak wiemy korzystanie z internetu stało się obecnie zjawiskiem powszechnym. Grupą szczególnie narażoną na zagrożenia w sieci są dzieci oraz młodzież, dla których internet jest nieodłącznym elementem dnia codziennego, życia społecznego, nauki oraz rozrywki.

Policjantka z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii ostrzegała młodzież przed ryzykiem związanym z zawieraniem znajomości przez Internet, a także przypominała, że nigdy nie wiadomo kim jest nasz rozmówca po drugiej stronie.

W trakcie swojego wystąpienia zwróciła również szczególną uwagę na fakt, że za korzystanie z dóbr, jakie niewątpliwie daje nam Internet, w sposób niewłaściwy i niezgodny z prawem grożą surowe konsekwencje.

Na zakończenie każdego spotkania funkcjonariuszka przypominała również podstawowe zasady bezpieczeństwa, które należy zachować w związku z nadchodzącymi świętami oraz sylwestrem. Przypomniała, że fajerwerki to nic innego jak materiał wybuchowy i każde ich niewłaściwe użycie niesie ze sobą spore niebezpieczeństwo i nie wolno ich sprzedawać osobom poniżej 18 roku życia.

{galeria}programy prewencyjne/spotkania w szkolach podstawowych{/galeria}