Finał konkursu plastycznego rozstrzygnięty - Prewencja Kryminalna - KPP Nowy Tomyśl

Prewencja Kryminalna

Finał konkursu plastycznego rozstrzygnięty

_dsc0246W minionym tygodniu do Nowego Tomyśla zjechali się młodzi artyści ze szkół podstawowych nowotomyskiego powiatu. Wizyta młodych ludzi nie był przypadkowa. Punktualnie o 10 w murach Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbył się finał konkursu plastycznego pn. „Pyrkowe rady na zimowe zabawy”. Założeniem przedsięwzięcia jest propagowanie zasad bezpiecznego zachowania się, unikania zagrożeń i aktywnego spędania czasu wolnego podczas ferii.

 

 

 

Konkurs jest jednym z przedsięwzięć organizowanych przez nowotomyskich policjantów w ramach programu prewencyjnego „Bezpiecznie, to wiedzieć i znać”. Konkurs patronatem honorowym objął Starosta Nowotomyski oraz Pełnomocnik Burmistrza Nowego Tomyśla ds. uzależnień, a także Nowotomyski Ośrodek Kultury oraz PCK w Nowym Tomyślu.


Głównym celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania się , unikania zagrożeń oraz aktywnego spędania czasu wolnego podczas ferii zimowych.. Natomiast jego przedmiotem było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej (rysunek, plakat) na temat: „Pyrkowe rady na zimowe zabawy”. Konkurs był rozstrzygany w trzech grupach wiekowych tj. klasy I-II, III–IV, V–VI. Szkoły, które zdecydowały się przystąpić do konkursu były zobowiązane przeprowadzić go najpierw w swoich murach. Dopiero później najlepsze prace z danej kategorii trafiały do etapu powiatowego.

Atrakcyjna formuła konkursu, łącząca w sobie niezwykle ważną funkcję edukacyjną z możliwościami prezentacji osiągnięć artystycznych, sprawiła, że zainteresował on szerokie kręgi uczniów szkół podstawowych. Do komisji konkursowej po etapie szkolnym ostatecznie wpłynęły 64 ciekawe i oryginalne. Konkurs stanowił okazję do przypomnienia sobie zasad bezpiecznego zachowania się oraz inspirację do twórczego pogłębienia swojej wiedzy.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs, połączona z rozdaniem nagród zwycięzcom, odbyła się 12 lutego 2015 roku w Nowotomyskim Ośrodku Kultury w Nowym Tomyślu. Udział w niej wzięli uczestnicy konkursu wraz z opiekunami, I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu mł. insp. Jarosław Żurek oraz Pełnomocnik Burmistrza Nowego Tomyśla ds. uzależnień Pani Jolanta Szade.

 

W kategorii klas I-II zwyciężyli:

I miejsce – Antonina Burkowska – SP nr 2 Nowy Tomyśl

II miejsce – Jacek Sternal – Zespół Przedszkolno – Szkolno – Gimnazjalny w Bukowcu

III miejsce – Roksana Śmiałek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Przyprostyni

 

W kategorii klas III-IV zwyciężyli:

I miejsce – Alicja Sternal – Przedszkolno – Szkolno – Gimnazjalny w Bukowcu

II miejsce – Kamila Wolgetan – SP w Chmielinku

III miejsce – Nicola Dzioch – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zbąszyniu

 

W kategorii klas V-VI zwyciężyli:

I miejsce – Jakub Adamczewski – SP w Jastrzębsku Starym

II miejsce – Martyna Woźna – SP Wąsowo

III miejsce – Aleksandra Utmańczyk – Zespół Szkoła  Podstawowa – Przedszkole w Michorzewie

 

Zwycięscy konkursu odebrali z rąk szefa nowotomyskich policjantów mł. insp. Jarosława Żurka, oraz Pełnomocnika Burmistrza Nowego Tomyśla ds. uzależnień Pani Jolanty Szade dyplomy oraz nagrody.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.

{galeria}turnieje/konkurs_plastyczny/2{/galeria}