Prewencja Kryminalna

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu z wizytą w komendzie

dsc_0033_kopiowanieDzieci ze Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu odwiedziły policjantów nowotomyskiej komendy, aby poznać ich pracę od zaplecza. Uczniowie poznali pracę dyżurnego oraz mieli okazję wsiąść do policyjnego radiowozu, by zobaczyć jak wygląda sprzęt służbowy i metody walki z przestępczością.

 

 

Funkcjonariusze nowotomyskiej komendy Policji nieustannie przykuwają dużą uwagę i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu. W szczególności tych najmłodszych, bowiem znajdują się w takim wieku, że cały czas chłoną wiedzę i czerpią wzorce, którymi w przyszłości będą się kierować. Nie zawsze są to te pozytywne wzorce.

Dlatego też policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii organizują cykliczne spotkania z dziećmi oraz młodzieżą, podczas których uświadamiają ich o zagrożeniach wynikających z życia codziennego.

Tak też było w tym przypadku. Dzieci z 3 klasy Szkoły Podstawowej w Zbąszyniu liczną grupą, bo w ilości około 30 uczniów odwiedziły obiekty nowotomyskiej komendy. Uczniowie mieli okazję poznać charakter pracy oficera dyżurnego oraz zwiedziły komendę z zaciekawieniem obserwując pracujących policjantów.

Wiele entuzjazmu wzbudziła wizyta w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, gdzie każdy z młodych obywateli chciał na własnej skórze zobaczyć „co czuje zatrzymany przestępca” Nie odbyło się oczywiście bez prezentacji radiowozu, który jak zwykle wywołał u dzieci ogromny uśmiech na twarzach i był główną atrakcją spotkania.

 

{galeria}programy prewencyjne/dzieci z podstawowki w komendzie/zbaszyn{/galeria}