Bezpieczne ferie w Opalenicy z sierż. Pyrkiem - Programy profilaktyczno-prewencyjne - KPP Nowy Tomyśl

Programy profilaktyczno-prewencyjne

Bezpieczne ferie w Opalenicy z sierż. Pyrkiem

dsc_0182_kopiowanieNowotomyska Policja realizuje działania mające na celu przygotowanie dzieci do wypoczynku zimowego. W ramach programu prewencyjnego „Bezpieczne ferie 2016” mundurowi wspólnie z sierż. Pyrkiem odwiedzili młodzież w Opalenicy.

 

 

Policjanci zajmujący się na co dzień prewencją kryminalną w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu prowadzą działania w ramach programu „Bezpieczne ferie 2016”. Celem realizowanych spotkań jest przygotowanie najmłodszych do rozsądnego i bezpiecznego wypoczynku zimowego. W tego typu przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć także maskotki wielkopolskiej policji sierżanta Pyrka.

25 stycznia 2016 roku o godzinie 10:00 nowotomyscy oraz opaleniccy policjanci spotkali się z młodzieżą spędzającą ferie zimowe w swoich domach. Spotkanie odbyło się w opalenickim Domu Kultury.  takie spotkanie odbyło się w opalenickim Domu Kultury.

Podczas spotkania z sierżantem Pyrkiem dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance i wspólnie przypomniały sobie o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować podczas zimowych zabaw na śniegu, czy na lodzie. Na koniec dla młodzieży czekała nie lada niespodzianka. Przez budynkiem domu kultury czekał zaparkowany policyjny radiowóz, który wywołał u młodzieży ogromne uśmiechy na twarzy.

{galeria}pyrek/opalenica{/galeria}