Trzcianka - dopalacze niszczą życie - Programy profilaktyczno-prewencyjne - KPP Nowy Tomyśl

Programy profilaktyczno-prewencyjne

Trzcianka - dopalacze niszczą życie

dsc_0179_kopiowanieCo młodzież powinna wiedzieć o narkotykach i dopalaczach. To temat przewodni spotkania funkcjonariuszy z uczniami Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance. Policjanci  przekazali uczestnikom najważniejsze informacje na temat skutków prawnych i zdrowotnych używania niebezpiecznych substancji.

 

 

Funkcjonariusze z nowotomyskiej komendy wspólnie z pracownikami sanepidu w Nowym Tomyślu rozmawiają z młodzieżą o używkach i niebezpieczeństwie jakie za sobą niosą. Wczoraj na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance funkcjonariusze spotkali się z uczniami klas drugich. Podczas spotkania informowali o zagrożeniach związanych z używaniem tych trujących substancji.

Wizyta miała na celu zwrócenie uwagi nastolatków, na problem jakim są dopalacze i inne środki odurzające, po które w ostatnim czasie sięga młodzież. Policjanci zachęcali do wspólnej rozmowy. Zebranym przekazano informacje o zdrowotnych, prawnych, a także społecznych konsekwencjach zażywania tych psychoaktywnych środków. Funkcjonariusz obalił krążące mity, jakoby dopalacze były bezpieczną alternatywa dla narkotyków.

 

{galeria}programy prewencyjne/dopalacze niszcza zycie/trzcianka{/galeria}